imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

mac app store

Příští rok končí podpora 32bitových aplikací pro Mac


Jak se očekávalo, brzy nebude možné na Mac App Store nahrávat aplikace fungující pod 32bitovou architekturou. Ostatně něco podobného se děje i na iOS App Storu. Změny si ale ani nevšimnete, jelikož takové aplikace pravděpodobně stejně nepoužíváte.

Apple vývojáře na své stránce upozorňoval, že od 1. ledna 2018 nebude možné na Mac App Store nahrávat 32bitové aplikace. Omezení se nicméně týká i již nahraných aplikací. Pokud 64bitovou architekturu nepodporují, budou ji muset obdržet skrze aktualizaci, jinak je Apple z výběru aplikací odstraní.

64 bitů

Apple to stejné doporučuje i aplikacím, které nejsou prodávány v App Storu. V tomto případě je ohrožena spolupráce s budoucími operačními systémy. macOS High Sierra je posledním systémem, který bude podporovat 32bitovou architekturu, pokud tedy k aktualizaci aplikací nedojde, budou v budoucnosti nepoužitelné.

Připomínáme, že počínaje lednem 2018 musí aplikace nahrávané na Mac App Store podporovat 64bitovou architekturu. Existující aplikace a aktualizace musí 64bitů podporovat od června 2018. Pokud své aplikace distribuujete mimo Mac App Store, podporu 64bitů doporučujeme pro zajištění funkčnosti vašich aplikací v budoucích verzí systému macOS. Poslední verzí macOS s podporou 32bitů bude bez výjimek macOS High Sierra.

mac

Počet tímto ohrožených aplikací neznáme, je ale více než pravděpodobné, že tato změna nijak neovlivní ty, které používáte. Pravděpodobně tak dojde pouze k pročištění Mac App Storu od aplikací, které nebyly aktualizovány celé roky.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.