imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

proč apple watch ukazují 10 09

Proč Apple Watch ukazují v každé reklamě přesně 10.09?


Dnes se dozvíme důvody, proč Apple Watch ukazují přesně ten stejný čas v každé reklamě, kterou na ně Apple vymyslí. Dojemný příběh o analogových hodinkách, marketingu a tradici.

Polovina března je za námi a počasí se nám pomalu otepluje. Výlety, sedánky s rodinou a další venkovní aktivity začínají vyplňovat naše víkendy. Přesně pro takovou příležitost bychom rádi obohatili vaše vědomosti o nějaký zajímavý příběh, se kterým se budete moci ve vhodnou chvíli podělit.

Ti pozornější z našich čtenářů si mohli všimnout, že Apple Watch ukazují v každé reklamě ten stejný čas. Nevěříte nám? Tak se podívejte na následující fotografii,

proč apple watch ukazují 10 09

nebo tuhle,

proč apple watch ukazují 10 09

nebo tuhle.

proč apple watch ukazují 10 09

Vidíte, je to pravda. Ti ještě pozornější si mohli všimnout, že tato skutečnost se objevuje v reklamách všech výrobců hodinek, ne jen u Applu. Ne, opravdu se nejedná o promyšlený plán vetřelců na ovládnutí Země. Jde o prostou tradici, která se datuje k jedné marketingové strategii analogových hodinek 20. let 19. století.

proč apple watch ukazují 10 09

Koncept byl jednoduchý: název a logo výrobce bylo většinou umístěno pod číslem 12 a očividně by nebylo moc praktické zakrýt nejdůležitější část budování značky ručičkami hodinek, tudíž se musely někam schovat. V rámci toho by bylo vhodné, kdyby byly ručičky v symetrické poloze, aby lákaly pozornost na hlavní část hodinek, samotný název značky. 10.10 bylo až moc velké klišé a navíc vypadá daleko lépe, když čísla nejsou stejná a tak vzniklo univerzální nastavení 10.09.

První společností, která toto nastavení začala používat, byla Hamilton Watch Company. Po pár desetiletích následovaly firmy Rolex a později Timex. Poté již nebylo návratu a tradice byla natolik důležitou součástí výrobců, že tento zvyk začali používat i u digitálních hodinek, ačkoliv je u nich samozřejmě jedno, jaký čas zrovna ukazují.

proč apple watch ukazují 10 09

Ani Apple nemůže být výjimkou, ať už jde o ciferník s Mickey Mousem nebo Kačerem Donaldem, vždy budou ukazovat 10.09. Respektování a dodržování tradic ovšem není žádné překvapení u společnosti, která svůj mega obří kampus oficiálně otevře až po dokončení rekonstrukce 100 let staré stodoly.

Zdroj: iMore

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!