imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

magic mouse 2

Proč je Magic Mouse 2 tak dobrá?


Společným znakem uživatelů Maců je, že nepotřebují díky Trackpadu používat myš. Proti tomu nemůžeme říct křivého slova, občas ale stále můžete narazit na situace, které myš vyžadují, a to nezmiňujeme uživatele iMaců. Dnes vám ukážeme, proč je myš Magic Mouse 2 tak dobrým společníkem.

Začněme pohledem do historie. Při nástupu osobních počítačů nebylo vůbec zřejmé, že zařízením, které budeme pro ovládání našich počítačů používat několik desetiletí, se stane myš. Jedna z možností představovala zařízení připevněné na bradu a nos, které by detekovalo pohyb hlavy. Podle nás ale není ani moc škoda, že k tomuto nakonec nedošlo. Pro zajímavost se „myš“ původně nazývala „brouk“.

Největším úspěchem prvních myší bylo nahrazení válečku kuličkou, která detekovala pohyb pomocí dvou os umístěných uvnitř myši (nemusíme snad dodávat, že tato technologie byla uživatelům přinesena ze zbrojního průmyslu). Apple tuto technologii použil poprvé u počítače Lisa v roce 1983 a vypadala nějak takto.

magic mouse 2

Od té doby uplynulo spoustu času. Měli jsme tu optické myši a bezdrátové myši a Apple zapracoval i na ergonomické stránce. A to už se dostáváme k dnešnímu článku a myši Magic Mouse 2, která byla představena 13. října v roce 2015. Hned musíme přiznat, že do takto titěrného zařízení se jim podařilo vměstnat opravdu hodně.

Ano, víme, všichni si představujete to, jak tato myš leží na zádech a nabíjí se. Ano, toto provedení je špatně, na druhou stranu ale musíme dodat, že díky rychlému nabíjení můžete již za pár minut v nabíječce dosáhnout devíti hodin práce. Skočíte si na toaletu, a jak se vrátíte, před chvílí úplně vybitá myš je připravená na celý den práce. A když ji nabijete úplně, můžete na nabíjení zapomenout na celý měsíc, tudíž nemusíte svou myš vidět nacvičovat jógu tak často.

magic mouse 2

Na oplátku se vám dostane čistý design, na který je radost pohledět. Bílý ergonomický plast na vrchní straně bez jakéhokoliv viditelného tlačítka a hliník známý z MacBooků na straně spodní. Potřebujete ještě něco víc? No jistě, Multi Touch gesta běžně známá z Trackpadu, protože i těch tu máte spoustu. Přes pár jednoduchých pohybů můžete v Safari skrolovat, zoomovat, nebo se vracet mezi stránkami zpět i vpřed.

Nemůžeme popřít, že se nejedná o herní myš se závažím a nekonečnými možnostmi nastavení. Je ale nezpochybnitelné, že Magic Mouse 2 je jedno z nejkrásnějších zařízení ve své kategorii, Mac si k sobě nemohl přát lepšího společníka. Jedinou věcí, na kterou byste měli myslet, pokud ji chcete používat i vy, je, že musíte mít na svém počítači nainstalován alespoň systém OS X El Capitan.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!