imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Proč si stále nejsme jisti „pravým názvem“ iPhonu 8?


Už jen měsíc zbývá do odhalení, zda se nová vlajková loď od Applu bude skutečně jmenovat iPhone 8. V posledních týdnech jsme se o ní dozvěděli spoustu nových informací, každopádně oficiální jméno je stále tajemstvím. Ale proč?

Je trochu záhadné, že zatímco se o nadcházejícím high-endovém zařízení od Applu dozvídáme stále více informací, dokonce i experti a technologičtí redaktoři pořád zázračné OLED zařízení nazývají jako iPhone 8. Lepší jméno totiž nemají.

Někdo by řekl, že je přeci náročnější najít třeba konkrétní rozlišení telefonu než najít název zařízení. Je to jen jméno, pár písmen, ne propracovaná vývojářská práce či část nové technologie.

Pojmenování nové vlajkové lodi jako iPhone 8 by však pro Apple nebylo nejlepším rozhodnutím. Nedává to smysl a z marketingového hlediska je to vyloženě nešťastné. Určitě by pro speciální výroční telefon našli spoustu stylovějších jmen. A Apple tuto otázku stoprocentně řešil, jen se ven dostal nedostatek konkrétních informací. Jak se jim daří držet skutečné jméno smartphonu pod pokličkou?

Je tu například jamajský trik. Podle zákonů v USA má každý přístup ke všem dokumentům na tamějším patentovém úřadě, což ve většině případů stačí k rozpoznání konkrétní ochranné známky na název produktu. Aby tak firmy před veřejností informace skryly, využívají dalších států, kde platí jiné zákony patentové zákony. Třeba jako na Jamajce, kde Apple také operuje.

Přestože jamajské zákony všechny informace chrání, je díky místním právníkům možné zachytit alespoň část informací. Vedle označení iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus takhle unikly názvy, jako třeba Touch Bar či AirPods – do té doby byly zcela neznámé. Jak to, že je situace u iPhonu 8 jiná?

Protože se v JIPO (Jamaican Intellectual Property Office) rozhodli změnit svá nařízení, zčásti i kvůli zmíněným únikům.  Je pochopitelné, že je v jejich zájmu, aby u nich firmy jako Apple zůstávaly a utrácely zde za registrace patentů co nejvíc. Od nynějška úřad poskytuje informace pouze v těch případech, kdy byla zadána žádost s konkrétním názvem patentu. Ten, kdo chce vědět více informací, zná jistě přesné jméno patentu. V dalších případech to vede k uchování tajemství u dosud nepředstavených produktů. Šikovné, že?

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!