imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Proměňte si iPad v Touch Bar!


Apple představil nejnovější Macbooky Pro s Touch Barem ke konci roku 2016. Touch Bar je velice zajímavá funkce a pokud něco podobného chcete na vašem Macbooku / Air / Pro / iMacu či dokonce Windows 10, máme pro vás zajímavý tip na aplikaci.

Aplikace se jmenuje Quadro. Pro správné fungování musíte stáhnout aplikaci jak pro iOS zařízení v App Store, tak také desktopovou verzi na mac OS v Mac App Store či platformu Windows ve Windows Store. Po spuštění vás aplikace provede potřebnými kroky pro správné fungování a spárování zařízení.

565e074d4131574607062d62_artwork-quadro-flow-ipad

Jakmile je vše nastaveno, show může začít. Ve zkratce se jedná o aplikaci, která na iOS zařízení ukazuje dlaždice a ovládací prvky dle prostředí, ve kterém se na macOS / Windows nacházíte. Pokud tedy budete ve Spotify, bude se ukazovat ovládání potřebné pro hudbu, pokud budete v Safari či třeba Chromu, budete zde mít záložky atd. Zkrátka se aplikace přizpůsobuje tomu, co děláte na počítači.

Pomocí Quadro lze také otevírat aplikace na Macu a dělat si různé seznamy aplikací. Nemusíte tedy hledat program v počítači, stačí ho dotykem spustit na iOS zařízení,

565e073bce297c910903ad38_artwork-quadro-flow-iphone

Když jsem aplikaci zkoušel, tak fungovala asi na devadesát procent. Některé funkce nefungovaly spolehlivě, ale celkově to byl příjemný zážitek. Navíc každá nová aktualizace její použitelnost zvyšuje.

Quadro je k dispozici zdarma, ale po dvou týdnech vyžaduje platbu předplatného ve výši necelých 20 EUR na rok pro osobní použití. Pozitivní je také potom podpora nejen iOS a macOS, ale také Windows 10.

Odkaz na stránky aplikace: http://quadro.me

Available_on_the_App_Store_0
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!