imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Proměňte si iPad v Touch Bar!


Apple představil nejnovější Macbooky Pro s Touch Barem ke konci roku 2016. Touch Bar je velice zajímavá funkce a pokud něco podobného chcete na vašem Macbooku / Air / Pro / iMacu či dokonce Windows 10, máme pro vás zajímavý tip na aplikaci.

Aplikace se jmenuje Quadro. Pro správné fungování musíte stáhnout aplikaci jak pro iOS zařízení v App Store, tak také desktopovou verzi na mac OS v Mac App Store či platformu Windows ve Windows Store. Po spuštění vás aplikace provede potřebnými kroky pro správné fungování a spárování zařízení.

565e074d4131574607062d62_artwork-quadro-flow-ipad

Jakmile je vše nastaveno, show může začít. Ve zkratce se jedná o aplikaci, která na iOS zařízení ukazuje dlaždice a ovládací prvky dle prostředí, ve kterém se na macOS / Windows nacházíte. Pokud tedy budete ve Spotify, bude se ukazovat ovládání potřebné pro hudbu, pokud budete v Safari či třeba Chromu, budete zde mít záložky atd. Zkrátka se aplikace přizpůsobuje tomu, co děláte na počítači.

Pomocí Quadro lze také otevírat aplikace na Macu a dělat si různé seznamy aplikací. Nemusíte tedy hledat program v počítači, stačí ho dotykem spustit na iOS zařízení,

565e073bce297c910903ad38_artwork-quadro-flow-iphone

Když jsem aplikaci zkoušel, tak fungovala asi na devadesát procent. Některé funkce nefungovaly spolehlivě, ale celkově to byl příjemný zážitek. Navíc každá nová aktualizace její použitelnost zvyšuje.

Quadro je k dispozici zdarma, ale po dvou týdnech vyžaduje platbu předplatného ve výši necelých 20 EUR na rok pro osobní použití. Pozitivní je také potom podpora nejen iOS a macOS, ale také Windows 10.

Odkaz na stránky aplikace: http://quadro.me

Available_on_the_App_Store_0
Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!