imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Prototypy iPhonů nebudou unikat tak často


Největší dodavatel Applu, Foxconn, staví novou budovu, aby zamezil únikům prototypů nových iPhonů.

Někteří z nás už si možná ani nevzpomenou na doby, kdy jsme o nových zařízeních Applu nevěděli vůbec nic až do startu samotné keynote. Kolem iPhonu 4 bylo jen pár spekulací. Nevěděli jsme o příchodu prvního iPhonu, unibody MacBooku Pro a MacBook Air jsme poprvé zahlédli, když jej Steve Jobs vytáhnul z obálky.

V současnosti je realita dost jiná. Jen málokdy se stane, že bychom o chystaném zařízení nic nevěděli. Obvykle se všechny důležité informace o nových iPhonech dostanou do světa měsíc dva před prezentací, takže na nás mnohdy nečeká žádné překvapení. Ano, možná barva Jet Black byla poslední věcí, jíž dokázal Apple ubránit před únikem.

Měsíce před keynote jsme věděli, jak bude iPhone 6 vypadat.
Měsíce před keynote jsme věděli, jak bude iPhone 6 vypadat.

Mohli bychom se hádat o tom, jestli jde o dobrou, nebo špatnou věc. Někdo však rád vzpomíná na doby, kdy dokázal Apple utajit úplně všechno. Přednášky pak byly plné překvapení a i největší fanoušek spekulací musí být rád, když se úplně všechno ven nedostane a nějaké to radostné odhalení je připraveno i pro něj.

Podle anonymního zdroje chystá Foxconn nové zařízení hned vedle vývojového centra Applu v Číně, díky čemuž by se zásadně zkrátila vzdálenost pro převážení prototypů a telefon by se díky tomu dostal do méně rukou. Zatím informaci nepotvrdil ani Apple, ani Foxconn.

02_foxconn_new_facility_to_stop_leaks

Nové centrum Foxconnu je další nutný krok k tomu, aby se Apple dokázal vrátit na původní systém, kdy vše dokázal před novináři utajit a ven se dostaly informace jen o pár drobnostech. Dříve vůbec nebylo možné, že by se k nám s takovým předstihem dostala třeba fotka celého šasi. Poslední slabou stránkou tak zůstávají výrobci třetích stran, kteří dostávají informace o rozměrech telefonu předem, aby mohli na launch zařízení stihnout připravit příslušenství.

Zdroj: Nikkei

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!