imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

modularní mac pro koncept

První koncept modulárního Macu Pro je tu


Na první koncept připravovaného vrcholného modulárního počítače Applu od renomovaného grafického umělce jsme nemuseli čekat dlouho. Výsledný produkt skvěle řeší otázku výměny komponent.

Nic nedokazuje nadšení a očekávání z návratu Applu do profesionální sféry víc, než první působivý koncept Macu Pro vytvořený pouze jeden týden po jeho ohlášení, navíc s pravděpodobným vydáním až příští rok.

modularní mac pro koncept

Důraz byl přirozeně kladen na modularitu, tedy vyměnitelnost počítačových komponent. Přesně po tom totiž uživatelé toužili nejvíce, jelikož by si nemuseli kupovat celý nový počítač, kdyby si chtěli vyměnit jen nějakou část hardwaru. Stačilo by koupit například jen novou grafickou kartu a snadno ji vyměnit za tu starou. Apple také přiznal, že ačkoliv je aktuální Mac Pro opravdu nádherný, jeho těsný design značně ztěžuje vývoj, a proto jim modernizace trvala tak dlouho.

modularní mac pro koncept

Počítač z konceptu připomíná něco mezi Macem mini a starým Macem Pro s designem „struhadla na sýr“. Zajisté se najdou lidé, kterým se nebude design tohoto konceptu líbit tak, jako ten aktuální, faktem ale je, že důležitější roli zde jednoduše hraje modularita. Tvůrce také přidal na čelní stranu počítače něco jako Touch Bar, což nám nedává moc smysl a ani to nevypadá tak hezky.

modularní mac pro koncept

Ovšem to nový monitor Applu vypadá skvěle. Bylo by úžasné, kdyby Apple s něčím takovým přišel. Na samotné skříni nalezneme spoustu portů: čtečku SD karet vepředu, USB-C, USB, FireWire, LAN a HDMI porty vzadu. To ale není na tomto konceptu to nejlepší, to nejlepší je způsob výměny komponent. Tvůrce přišel s řešením v podobě vyklápěcího mechanismu o 45°, díky kterému se lze dostat ke vnitřním komponentám počítače.

Slovy se to nepopisuje snadno, proto se raději podívejte na video týmu Curved, který za tímto konceptem stojí:

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!