retro iphone 8 koncept

Retro koncept iPhonu 8

#Novinky
2017. 04. 07.

Jak lépe oslavit 10. narozeniny iPhonu než výročním telefonem s původním designem, ale všemi technologickými novinkami? Martin Hajek nám tento nápad skrze nóbl obrázky zhmotnil. Respektujeme tradice podle Applu.

Mnoho lidí považuje první iPhone, nebo jak se také nazývá iPhone 2G, za nejkrásnější chytrý telefon, jaký kdy Apple vytvořil. Nikdo nemůže popřít, že se tento telefon v té době naprosto lišil od všeho kolem a díky tomu si tento ikonický design pamatují snad všichni. Od té doby uběhlo deset let a není se tedy čemu divit, že polovina světa od Applu letos očekává něco obrovského.

retro iphone 8 koncept

Možným vlastnostem dalšího iPhonu se věnovala velká spousta článků – jmenujme alespoň bezrámečkový design, skryté tlačítko Home nebo bezdrátové nabíjení – a nikoho by tak už ani moc nepřekvapilo, kdyby byly všechny na zářijové keynote představeny. Co by se ale stalo, kdyby byly všechny tyto technologické vymoženosti zabalené do těla úplně prvního iPhonu? Když se tak díváme na obrázky vytvořené Martinem Hajekem, takový produkt by vypadal opravdu dobře.

retro iphone 8 koncept

Umělec Martin Hajek se 3D vizualizacím Applu už několikrát věnoval. Jak by mohl vypadat takový Touch Bar se trefil téměř do posledního pixelu a dokonce nám pomohl si představit, jak bude vypadat iPhone bez sluchátkového jacku. Vizualizace představená v tomto článku je navíc v tak vysoké kvalitě, že na první pohled nelze rozeznat, zda je skutečná, nebo nikoliv.

Společnosti se opět snaží jinak jednotvárné zadní strany telefonů nějak osvěžit, jen se podívejte na vlajkovou loď Googlu Pixel. Snadno si lze tedy představit, že se Apple tohoto staronového trendu chytí, navíc když od něj všichni očekávají u svého nadcházejícího top telefonu naprostou změnu designu.

Překvapivé je, jak dobře by deset let starý design fungoval i dnes…

Zdroj: 9to5mac

Přidejte komentář
  • Jiří Brož

    Designéři a inženýři se po prvním iPhonu zaměřili na jeho největší jizvu která kazila čistotu designu – panel pro bezdrátové komunikace. Tento render je pouze pocta desetiletému výročí a prvnímu iPhonu. Pokud někdo napíše větu “Snadno si lze tedy představit, že se Apple tohoto staronového trendu chytí, navíc když od něj všichni očekávají u svého nadcházejícího top telefonu naprostou změnu designu.” je úplně mimo mísu a troufám si tvrdit že vůbec nechápe směr HW designu od firmy Apple.