imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

retro iphone 8 koncept

Retro koncept iPhonu 8


Jak lépe oslavit 10. narozeniny iPhonu než výročním telefonem s původním designem, ale všemi technologickými novinkami? Martin Hajek nám tento nápad skrze nóbl obrázky zhmotnil. Respektujeme tradice podle Applu.

Mnoho lidí považuje první iPhone, nebo jak se také nazývá iPhone 2G, za nejkrásnější chytrý telefon, jaký kdy Apple vytvořil. Nikdo nemůže popřít, že se tento telefon v té době naprosto lišil od všeho kolem a díky tomu si tento ikonický design pamatují snad všichni. Od té doby uběhlo deset let a není se tedy čemu divit, že polovina světa od Applu letos očekává něco obrovského.

retro iphone 8 koncept

Možným vlastnostem dalšího iPhonu se věnovala velká spousta článků – jmenujme alespoň bezrámečkový design, skryté tlačítko Home nebo bezdrátové nabíjení – a nikoho by tak už ani moc nepřekvapilo, kdyby byly všechny na zářijové keynote představeny. Co by se ale stalo, kdyby byly všechny tyto technologické vymoženosti zabalené do těla úplně prvního iPhonu? Když se tak díváme na obrázky vytvořené Martinem Hajekem, takový produkt by vypadal opravdu dobře.

retro iphone 8 koncept

Umělec Martin Hajek se 3D vizualizacím Applu už několikrát věnoval. Jak by mohl vypadat takový Touch Bar se trefil téměř do posledního pixelu a dokonce nám pomohl si představit, jak bude vypadat iPhone bez sluchátkového jacku. Vizualizace představená v tomto článku je navíc v tak vysoké kvalitě, že na první pohled nelze rozeznat, zda je skutečná, nebo nikoliv.

Společnosti se opět snaží jinak jednotvárné zadní strany telefonů nějak osvěžit, jen se podívejte na vlajkovou loď Googlu Pixel. Snadno si lze tedy představit, že se Apple tohoto staronového trendu chytí, navíc když od něj všichni očekávají u svého nadcházejícího top telefonu naprostou změnu designu.

Překvapivé je, jak dobře by deset let starý design fungoval i dnes…

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!