imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

poplatky roaming konec

Roamingové poplatky v EU končí, opravdu to ale znamená levnější volání, sms a data?


Od dnešního dne můžeme přijímat telefonáty, posílat zprávy a používat data ve všech zemích EU bez dodatečných poplatků. Zrušení poplatků se týká také Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Poplatky nicméně nadále platí například ve Švýcarsku, Srbsku nebo na Ukrajině.

Konečně je to tu. Při cestování můžete konečně zapomenout na zbytečně velké faktury za telefon. Od dnešního dne můžete ve všech zemích EU přijímat hovory, posílat zprávy a využívat data jako doma. To platí pro všechny zákazníky nehledě na to, zda máte paušál, nebo předplacenku. Na některé detaily byste si přeci jen měli dát pozor.

  • Změny se netýkají hovorů z České republiky do ciziny, v tomto případě se stále jedná o mezinárodní hovory.
  • Změny se týkají pouze turistů nebo návštěvníků. Pokud se budete v zahraničí zdržovat delší dobu, mohou vám být dodatečné poplatky účtovány.
  • Neomezená data v cizině neplatí a operátor je může pro využití v cizině omezit.
  • Nové podmínky platí od dnešního dne pro všechny členské státy EU a země patřící pod EEA (Evropský hospodářský prostor), tedy Island, Lichtenštejnsko a Norsko. S poplatky ovšem stále musíte počítat ve Švýcarsku, Srbsku a na Ukrajině.
poplatky roaming konec

Podle průzkumů šlo mezi zákazníky o vysoce požadovanou změnu, zejména u roamingu na data. Nejvíce se tyto změny týkají Německa, Rakouska, Itálie, Francie a Chorvatska. Evropská komise pak zdůraznila, že je hrdá na to, že se jí podařilo nalézt řešení k minimalizaci mobilních nákladů pro občany EU.

Zdroj: European Commission

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!