imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

soud

Roky stará kauza mezi Samsungem a Applem je konečně u konce


Nejedná se sice o případ „kdo vynalezl zakulacený obdélník, ale i tato žaloba se táhla dlouhé roky. Soud v této věci konečně rozhodl bez možnosti odvolání.

Apple je zapojen do tolika patentových žalob, že jsme se o tom rozhodli psát pouze v případě, kdy dojde k uzavření nějaké větší. Dnes vám můžeme s radostí oznámit, že jedna šest let trvající tahanice je u konce. Případ už zřejmě nudil i samotné soudce a tak zaveleli k jeho ukončení.

soud

Zmíněná pře se točila kolem „funkce“, kterou byste v iOS marně hledali více než rok. Slavný případ „Slide to Unlock“ zahrnoval i věci jako autocorrect a univerzální odkazy (rozpoznávání telefonního čísla), nicméně hlavním obsahem byla právě metoda odemykání.

Apple tvrdil, že Samsung ukradl jeho patent. Nižší instance mu daly zapravdu a nařídily odškodnit Apple ve výši 120 milionů dolarů. Samsung se nicméně bránil, že byl soud vůči držiteli patentu předpojatý. Samsung prý nebyl dostatečně vyslechnut a nebyly povoleny žádné nové důkazy. Apple tvrdil, že žádné „nové nebo důležité“ informace podány nebyly. Samsung se i tak odvolal k nejvyššímu soudu.

soud

Ten rozhodl, že žádné odvolání Samsungu nepovolí a ani není možné v tomto nekonečném případu pokračovat u nižších soudů. To v podstatě znamená, že Apple vyhrál nad Samsungem 120 milionů dolarů. Všichni se mohou vrátit ke svým životům.

Nenechte se ovšem těmito nelítostnými patentovými válkami oklamat, ve skutečnosti totiž obě strany žijí v mírumilovném a harmonickém partnerství. Samsung vyrábí skvělé displeje pro Apple a jihokorejská společnost zase ve svých interních dokumentech označuje Apple jako milovaného protivníka.

apple samsung

Zdroj: Reuters, Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.