imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Rozhovor s Pepou Dostálem nejen o muzice


Josef Dostál je několikanásobný mistr světa v rychlostní kanoistice, závodí na singlkajaku, čtyřkajaku a letos se popasuje i s deblkajakem. Momentálně trénuje na XXXI. letní olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru. Kromě vášně pro vodní věci (kajak a ryby) je fanouškem moderních technologií, které i aktivně využíva. Vlastní iMac 27” s Retina displejem a iPhone 6 Plus. Mimo focení, natáčení videí a postprodukce mu Apple zařízení slouží na poslech hudby při těžkých a dlouhých trénincích. 

Co Tě čeká nejbližší týdny?

Jsme na soustředění v Kalifornii, v San Diegu. 7 týdnů v olympijském tréninkovém centru pro americké olympioniky.

Jak vypadá soustředění v Kalifornii? Máš i nějaké volno?

Je to pořádná makačka. V podstatě trénujeme v cyklech, které se skládají ze tří dnů trénování a jednoho dne volna. Pořád dokola a dokola. Volno – odpočinek, shopping, rybaření z kajaku do oceánu, surf, Universal Studios.

1797532_569955499826180_6059813055563877065_n
Na lovu mexických běliček

Jak vypadá Tvůj trénink? Co (kromě trénera) posloucháš? 

Ráno před snídaní se jdeme rozjet na vodu, na tu pak jdeme ještě dopoledne i odpoledne a ještě před večeří stihneme hodinu v posilovně nebo běh. Co se týká hudby, poslouchám snad všechny styly kromě metalu a reggae. V poslední době jsem si hodně oblíbil český rap.

Co pro Tebe znamená muzika?

Od mala mě rodiče dali na kytaru a tak jsme spolu se sourozenci, dědou a mamkou vytvářeli hudební koncerty v obýváku v Dejvicích. Dnes už na kytaru nehraju, ale rád si zazpívám s mamkou, která je úžasná jazzová zpěvačka.

Máš nějaká srdeční sluchátka?

Mám, respektive měl jsem. V roce 2013 jsem si pořídil v New Yorku Beats Mixr. Oblíbil jsem si je a bral je s sebou úplně všude. Není úspěšného startu, kdy bych se před závodem neuklidňoval muzikou. Teď používam model Beats Executive.

12002255_512097418945322_7905161459410307515_n

Co na nich máš nejraději?

Kromě vyladěných basů mi také supr padly na krk. Držely dobře hlavu při spaní na letech do USA nebo na cestách autem na jiná soustředění, případně závody.

Posloucháš hudbu i v letadle?

Poslouchám a moc rád. Pouštím si klidnou hudbu s důrazem na text pro uvolnění. Beats Executive krásně tlumí okolní zvuky a tak po pár písničkách usínám. Nejlépe na mě funguje Nohavica.

A co pecky do uší? Nejsou při sportu pohodlnější?

Hudbu do sluchátek si na tréninku pouštím jen při běhání a to používám základní pecky od Apple. Při běhu nejde úplně vychutnávat muzika, takže to bohatě stačí.

Posloucháš muziku i na jiných zařízeních, nebo z počítače?

Doma poslouchám špičkové bedny o výkonu 2,4 kW dělané přesně na míru. Co se týká posilovny a tréninku na trenažerech, tak používám BOSE SoundLink mini. Na svou velikost mají velice kvalitní basy i při vysoké hlasitosti zvuku, takže vypalovačky jako Rammstein krásně při cvičení nabudí. Nosím je na soustředění, do fitka, kamkoliv, kam nejdou vzít velké bedny :)

Tři nejoblíbenější motivační písničky?

Jay Z, Empire state of Mind

Lilly WOOD, Prayer in C

Sam Smith, I’m Not The Only One

min.php_large

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!