imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

tim cook rozhovor

Rozhovor s Timem Cookem: Nechceme být první, chceme být nejlepší


Bloomberg měl příležitost si do hloubky promluvit se CEO Applu Timem Cookem. A rozhodně ho nešetřili: ptali se ho, jak dobře se podle něj bude HomePod prodávat s tak šílenou cenovkou, na jeho odkaz a dostalo se i na politiku.

Kompletní rozhovor bude sice k dispozici až v neděli, některé jeho části ale Bloomberg zveřejnil již dnes. A podle nich to vypadá, že se jim podařilo CEO Applu rozmluvit o věcech, o kterých normálně nemluví.

tim cook rozhovor

Hlavním tématem rozhovoru pak byl zřejmě HomePod představený na letošním WWDC. Otázka na velmi drahé zařízení poháněné Siri s teoreticky nádherným zvukem je naprosto oprávněná: kdo by si pro pána krále takový produkt za takovou cenu (349 dolarů v USA) kupoval? Cookova odpověď byla naprosto jasná:

Pokud si vzpomenete na představení iPodu, mnoho lidí říkalo „Proč by někdo platil 399 dolarů za mp3 přehrávač?“ A když byl oznámen iPhone, tvrdili zase „To někdo za iPhone zaplatí tolik a tolik?“ I iPad si prošel tím stejným. Máme velmi dobré zkušenosti poskytovat lidem to, o čem ani nemusí vědět, že chtějí.

Když jsem vyrůstal, bylo audio číslem 1 na vašem seznamu věcí, které prostě musíte mít. Neustále jste byli zaposlouchaní do svého sterea. Audio je stále velice důležité pro všechny věkové skupiny, ne jen pro děti. Dostáváme se k něčemu, z čeho budou lidé nadšení. Úplně je to dostane. Rozmetá je to na cucky.

apple homepod

Samozřejmě došlo i na rozšířenou realitu. O té se Tim Cook vyjádřil, že je nadšený z budoucích možností nasazení této technologie, ačkoliv přiznal, že před ní v aktuální podobě leží několik překážek. Podle něj ovšem všechna tato omezení budou stavebními základy pro „fantastickou podívanou“ a až lidé spatří, co rozšířená realita dokáže, budou stejně nadšení jako Apple.

Možná nejzajímavějším tématem rozhovoru byla část, kdy byl Cook dotázán, jak moc myslí na svůj vlastní odkaz, co za sebou zanechá. Očividně není jednoduché být CEO po někom, jako je Steve Jobs. Tim Cook jednoduše odpověděl, že nad tím vůbec nepřemýšlí a že doufá, že se na něj bude vzpomínat jako na „dobrého a slušného“ člověka. Rád by, aby srdcem Applu zůstala DNA Jobse, nehledě na to, kolik CEO se v následujících 100 letech ve společnosti vystřídá.

Apple jako celek se bude přizpůsobovat a měnit s dobou, tato „Ústava“ vytvořená skrze Jobsovu víru a jednání by měla být vytesána do kamene.

tim cook rozhovor

Od té doby, co je Donald Trump prezidentem Spojených států, je nevyhnutelnou součástí rozhovorů s Timem Cookem politika. Předpokládáme, že všechny ostatní nudí stejně jako nás a zdá se, že nudí i samotného Tima Cooka. Rádi bychom pouze zdůraznili jednu jeho odpověď na toto téma: „Amerika je důležitější než zatracená politika“.

Nakonec se Bloomberg zeptal i na otázku za milion dolarů: Jak by Tim Cook reagoval na kritické hlasy, podle kterých již není Apple inovativní? Cook odpověděl tak, jak jsme od Applu zvyklí:

Nechceme být první, chceme být nejlepší.

Věříme, že budeme mluvit za všechny fanoušky Applu, když řekneme, že doufáme, že tomu bude přesně tak…

Zdroj: Macrumors

Pokud nevíte, co je HomePod, a nestihli jste WWDC, všechny potřebné informace o nejnovějším produktu Applu naleznete v našem článku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!