imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

tim cook rozhovor

Rozhovor Tima Cooka pro francouzské noviny


Pan Cook si našel v rámci své tour po Francii čas na rozhovor pro tamní plátek. V něm mluvil o různých tématech, jako možnost otevření nového obchodu, virtuální realitě, umělé inteligenci a daních.

CEO Applu se sice přímo na otázku otevření obchodu v Rue de Champs-Élysées v Paříži nevyjádřil, vždy prý ale zkoumají všechny různé možnosti. Cook řekl, že Francie je pro společnost obzvláště důležitá, a proto na nový obchod padla řeč.

tim cook rozhovor

Francie má u Applu vždy zvláštní místo. Jde o nejlepší místo, kde je možné si promluvit s různými hudebníky, grafickými designéry, designéry a fotografy, kteří používají naše produkty.

Tim tedy přesné plány společnosti nenastínil, ačkoliv před nějakou dobou se mluvilo o více než jen otevření obchodu, mělo totiž dojít k otevření menšího centra. Během rozhovoru přišla řeč i na přesun výrobních procesů Applu. Na společnost je vyvíjen ještě větší tlak, jelikož prezident Donald Trump je rozhodnut donutit Apple přesunout svou výrobu na území USA.

tim cook rozhovor

Debaty o umístění továren se až moc soustředí na místě, kde dochází k montážím produktů. Když nějaký produkt rozeberete a podíváte se na jeho součástky, zjistíte, že je v nich zastoupen celý svět. Jen v Evropě máme 4 600 dodavatelů a na tomto kontinentě jsme utratili již 11 miliard dolarů.

Dalším citlivým tématem rozhovoru byly daně. Minulý rok toto téma média značně probírala. Podle Evropské komise platil Apple menší daně v Irsku, což je proti regulacím, a komise tak po Applu chtěla doplatit Irsku rozdíl. Země si ale uvědomila, že jí vyjde lépe, když poskytne Apple práci lidem, než aby vyhazovala peníze jim, tudíž je odmítla.

tim cook rozhovor

Platíme více peněz, než jakákoliv jiná společnost na světě. My se daním nevyhýbáme. Z našeho pohledu je zákon jasný. Musíme platit daně tam, kde vytváříme hodnoty.

O virtuální realitě a umělé inteligenci u Applu toho moc nepadlo, a i kdyby, žádné jasné cíle v těchto oblastech stanoveny nebyly. Nicméně technologie využívající umělou inteligenci, jako například Siri, činí podle Cooka iPhone lepším. Také hovořil o loňském poklesu prodejů telefonů a podle něj projde toto odvětví stejnými stádii, jako odvětví osobních počítačů, kdy nejdříve prodělalo velký pokles, po kterém prošly počítače dalším intenzivním vývojem.

tim cook rozhovor

Podívejte se na to, co se přihodilo PC. Pokud se vrátíte do 90. let a začátku 2000, před novým startem přichází pokles prodejů. Chytré telefony zažijí to samé. Inovativní produkty mají vždy velký vliv.

tim cook rozhovor

Tim Cook uskutečnil několik neohlášených návštěv tamních Apple Storů v rámci své cesty do Francie. Mimo to se potkal také s designérem Julienem Fournié, spoluzakladateli VizEat Camillem Rumanim a Jean-Michel Petitem. Navštívil také mediální společnost Konbini, seznámil se s umělcem JR a navštívil Apple Store v Marché Saint-Germain.

tim cook rozhovor tim cook rozhovor tim cook rozhovor

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!