imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Jak rozmístit okna na Macu


Gesta na počítačích od Applu usnadňují rozložení otevřených oken. Ukážeme vám dva triky, o kterých jste dosud možná nevěděli.

Sice máme Macintosh mnohem raději než Windows, rozmisťování oken nám však přijde přehlednější právě u druhého jmenovaného systému. My vám nicméně ukážeme pár triků, jež vám se správou oken pomohou. Pokročilejší uživatelé je asi znají, tipy jsou tedy spíše pro začátečníky. Přesto je možné, že i pokročilejším uživatelům ukážeme něco nového.

Když chcete použít rozdělení plochy na pro dvě okna ve Windows, stačí vzít otevřené okno a přetáhnout jej k okraji obrazovky – systém udělá zbytek. Snadno si to zapamatujete, často na to lidé přijdou i omylem. Nejjednodušší způsob, jak něco podobného udělat na Macu, je dlouhé kliknutí na zelené tlačítko v levém horním rohu. Modré zvýraznění ukáže rozložení oken, poté stačí tlačítko pustit, a je to.

Jestliže však nechcete zaplnit půlku své obrazovky, stračí přetáhnout kraje okna a správně si vše nastavit. Pokud kliknete na roh dvakrát, okno se automaticky roztáhne podle dostupného prostoru. To samé platí u okrajů. Díky tomu můžete velice snadno nastavit rozmístění a nemusíte trávit čas tím, abyste vše ručně nastavovali pomocí trackpadu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.