imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

sdílení wifi hesla ios 11

S iOS 11 již nebudete muset prosit o heslo na wifi


iOS 11 nám poskytne řešení jednoho dlouhodobého problému: již nebudete muset prosit o hesla k wifi a všelijak je ťukat do telefonu. Díky iOS 11 budete moci získat heslo k wifi daleko rychleji a pohodlněji. Další nová funkce, o které Apple ještě nemluvil!

Znáte tu situaci, kdy jste u někoho na návštěvě a po pár minutách zjistíte, že se vám nedaří připojit na wifi? V tuto chvíli nastane nechtěný okamžik, kdy jste nuceni předstoupit před vašeho hostitele s vědomím, že mu to bude nepříjemné, protože samozřejmě netuší, jaké heslo před lety nastavoval. Nemůže najít papírek, na kterém bylo poznačené, a nálepka s továrním heslem již dávno z routeru odpadla.

sdílení wifi hesla ios 11

To by neměl být problém, když jste u někoho doma sami, pokud jste ale na party, kde je 10-20 lidí a každý z nich by měl psát heslo jeden po druhém, pak nastává velký problém. Zejména v případě složitějších hesel než klasické 123456. Jedním slovem: hrůza.

Apple o této funkci nemluvil ani mezi dalšími novými nezmíněnými funkcemi: další novou funkcí v iOS 11 bude sdílení wifi hesel. Momentálně to funguje tak, že pokud jste byli přihlášeni na dané wifi s jedním svým zařízením, pak zbývající zařízení síť rozpoznala a mohla se k ní bez problémů připojit. Takže například, pokud jste se s vaším iPhonem přihlásili k síti v knihovně, váš MacBook se na ni mohl automaticky přihlásit také.

sdílení wifi hesla ios 11

Se sdílením wifi hesel už nebudete mít problém vůbec s ničím (za předpokladu, že vlastníte zařízení kompatibilní s iOS 11. Nyní tedy, když přijdou vaši přátele na nevinnou návštěvu a budou se chtít připojit k vaší síti, vyskočí na telefon připojený k síti okno, přes které můžete snadno poslat heslo ostatním. Jedním ťuknuím váš iPhone zkopíruje heslo do schránky a odešle, zatímco příjemce se bude moci k síti hned automaticky přihlásit.

Samozřejmě vám žádné okno nebude vyskakovat, když půjde kolem vašeho domu náhodný člověk vyhledávající wifi. K tomu bude zapotřebí, aby byla obě zařízení blízko u sebe. Fungovat to bude pravděpodobně stejně, jako při prvotním nastavování Apple TV.

Více informací o iOS 11 a dalších novinkách týkajících se WWDC naleznete na našich stránkách.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!