imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

samsung iphone procesor

Samsung bude možná vyrábět procesory pro nový iPhone


Největší rival Applu, Samsung, by mohl dodávat procesory pro další iPhone. Nicméně i stávající dodavatel procesorů pro iPhone 7 zůstává ve hře. Pro koho by se mohlo jednat o větší obchod?

Finanční zprávu z druhého kvartálu roku sice ještě nemáme, nicméně analytikové předpovídají korejské společnosti díky obří objednávce Applu na displeje OLED rekordní čísla. Podle The Korea Herald pak bude Samsung kromě displejů OLED dodávat Applu také jeho vlastní procesory série A a o výrobu se podělí s prozatímním jediným dodavatelem pro iPhone 7 TSMC.

samsung iphone procesor

Událost přitom není nijak výjimečná, jelikož výroba čipů byla rozdělena již v případě iPhonu 6s. Otázkou je, zda budou čipy obou výrobců stejné kvality. Čipy LTE od Intelu jsou prý méně kvalitní než ty od Qualcommu, ve skutečnosti by v nich ale neměly být prakticky žádné rozdíly.

Podle jednoho jihokorejského zdroje pomohly Samsungu získat zakázku Applu dva faktory. Zaprvé nedávno nakoupil nejnovější technologii pro masovou výrobu 7nm procesorů. A zadruhé pomohla stávající výroba panelů OLED. Apple se potýkal při dodávkách displejů OLED s nějakými problémy a dohoda tak může zahrnovat i určitou výpomoc.

samsung iphone procesor

Apple ví, co dělá. Společnost ráda rozděluje výrobu mezi více dodavatelů. Zvýšený tlak by mezi nimi mohl vytvořit menší cenovou válku, která by mohla vyústit v příjemnější koncové ceny. Nejsou pro to sice žádné důkazy, ale něco podobného se mohlo udát při situaci Intel-Qualcomm. Druhý jmenovaný nemůže stále přijít Applu na jméno a vše snaží srovnat u soudu.

Zdroj: 9to5mac

Procesory a OLED displeje stranou. Už se nemůžeme dočkat, s čím letos Apple u iPhonů přijde. Dostalo se nám spoustu informací a na podzimní iPhone keynote očekáváme spoustu překvapení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!