imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

představení samsung galaxy s8

Samsung Galaxy S8 očima Applu


Včera byly veřejnosti oficiálně představeny Samsung Galaxy S8 a S8+. Jde o největšího rivala iPhonu, tudíž ho nemůžeme nechat bez povšimnutí a říci k němu také pár slov.

Včerejší událost nepřinesla žádná překvapení, jelikož Galaxy S8 unikl na videu a fotografiích již před měsícem. Konečně je ale venku oficiálně a je čas si o největším rivalovi iPhonu něco povědět.

Samsung vůbec poprvé zmínil při představení jméno Apple. Abychom byli přesní, tak prohlásil, že chtějí být lepší než Apple. Samozřejmě na tom pracovali již nějakou dobu, ovšem tímto prohlášením vyvolali oficiálně Applu válku před celým světem. Poté došlo k samotnému představení letošních top modelů.

Představeny byly dva nové modely: Galaxy S8 a Galaxy S8+. Galaxy S8 má 5,8” a S8+ 6,2” Super AMOLED displej. Oba mají shodné rozlišení 2960 na 1440 pixelů. Velikost displeje se může zdát na první pohled obří, porovnejme je ale s iPhonem 7 a iPhonem 7 Plus.

představení samsung galaxy s8

S8 je mnohem větší než iPhone 7, nicméně šasi S8+ se zdá být stejně velké jako iPhone 7 Plus, ačkoliv je tenčí. V obou případech je displej Samsungu v porovnání s iPhonem větší.

Co se designu týče, tím nejlepším na těchto telefonech je zmizení loga Samsungu z přední strany. Esteticky to bylo příšerné, kdo by totiž chtěl neustále civět na logo společnosti? Stejně pravděpodobně víte, co za telefon jste si koupili. Samsung se tak zbavil loga vepředu a nyní ho lze vidět pouze na zádech. Další na řadě by bylo zarovnání mikrofonů, reproduktorů, nabíjecí zdířky a sluchátkového jacku na spodní straně telefonu, což se tentokrát nestalo:

představení samsung galaxy s8

Takto enormní displeje se rozhodně nebudou ovládat nějak pohodlně a bude potřeba natahovat prsty nebo celou ruku. Nicméně musíme uznat, že S8 i S8+ jsou oba nádherné přístroje! Samsung navrhl dva nádherné produkty i dle standardů Applu. Cenou za to jsou zakulacené displeje, a ačkoliv vypadají super, nedávají moc smysl a v mnoha případech vás bude štvát, že se obraz „přelije“ nebo bude kolem okrajů zkreslený. Výměnou za to však vypadají telefony úchvatně.

LG G6 v tomto duchu vypadá o něco lépe. Pokud vedle sebe postavíte LG G6 a S8, G6 se zdá být praktičtější, ačkoliv kvůli tlustším okrajům nevypadá tak hezky jako Galaxy S8. Pokud jste uživatelem Androidu, může vám dělat problém si jeden z nich vybrat.

představení samsung galaxy s8

Tlačítko Home u Galaxy S8 zmizelo, nebo alespoň není fyzicky tam, kde dříve. Přítomno je pouze virtuálně a řešeno je podobně jako u Applu hapticky, což znamená, že když zmáčknete spodní stranu displeje více, stiskne se jako tlačítko.

Čtečka otisků prstů se přesunula vedle fotoaparátu na zadní straně, což není zrovna to nejlepší řešení. Zaprvé budete mít neustále fotoaparát od otisků, a zadruhé je poměrně těžké na senzor jednou rukou dosáhnout. K odemknutí telefonu je k dispozici také senzor duhovky a podle prvních testů funguje velice dobře. Tímto se můžete používání snímače otisků prstů na zadní straně vyhnout.

představení samsung galaxy s8

Co se hardwaru týče, S8 dostal do vínku procesor Snapdragon 835 a 4GB RAM. Velikost baterie se nezměnila a zadnímu fotoaparátu zůstala apertura f1,7 a 12 megapixelů, i když podle Samsungu dostal chytřejší procesor na zpracování fotografií. Přední kamera disponuje 8 megapixely. Kapacita úložiště se dostala na 64 GB a lze ji rozšířit SD kartou. Zajímavé je, že Samsung neokopíroval velikosti úložného prostoru od Applu ve velikostech 64, 128 a 256GB a místo toho stále používá SD karty. Přitom jde o otvor v zařízení navíc a další starost v menu navíc, kdy telefonu říkáte, co má uložit kam. To moc velký smysl nedává, nehledě na cenový rozdíl. Stačí se podívat, jak dobře vyšly různé velikosti úložného prostoru s různými cenami Applu. Kromě toho jsou obě nová zařízení odolná proti prachu a vodě podle standardu IP68.

S8 dostal nového asistenta Bixby a teoreticky má být chytřejší než Siri. Ani on ale nemluví všemi jazyky a uvidíme, jak dobrý doopravdy bude. I u softwaru je patrných mnoho změn a kamera dokáže rozeznávat spoustu objektů. Kdybychom je měli rozebírat všechny, potřebovali bychom mnohem více času, tudíž se podívejte na níže přiložené video – které je mimochodem velice hezky zpracováno – a dozvíte se v něm ty nejdůležitější novinky a vylepšení.

Velkou otázkou tak zůstává, zda se Samsungu podařilo vytvořit zabijáka iPhonu? No, ano i ne. „Ano“ pokud se podíváte na design, jelikož telefon vypadá v mnoha aspektech mnohem lépe než iPhone, zejména z přední strany. Barvy vypadají dobře a co dobře nevypadá jste se dozvěděli výše.

Design je jedna věc, tou další je software, kterým je stále Android, což není úplně skvělé. iOS je vymazlenější a uživatelsky přívětivější než Android, nehledě na ekosystém Applu, oproti kterému je Samsung značně pozadu. Pokud máte samozřejmě Android rádi, najdete si milion důvodů, proč je to lepší systém než iOS, a tak by to také mělo být.

Jedna věc je ale jistá, telefony se Samsungu povedly a S8 a S8+ se budou pravděpodobně prodávat dobře. (Předobjednávky již začaly.) Určitě se najdou lidé, kteří přejdou z iPhonu na jeden z těchto telefonů a dalšího půl roku bude S8 jeden z nejlepších, ne-li ten nejlepší chytrý telefon na trhu. Pokud ale odvede Apple tak dobrou práci jako Samsung a představí na podzimním keynotu bezrámečkový iPhone, vše začne nanovo.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!