imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone x

Samsung vydělává více peněz na iPhonu X než na Galaxy S8


Rozdíl je obrovský. Pokud se podíváte pouze na hodnotu vyrobených součástek, pak jde o zhruba 4 miliardy dolarů. Není divu, že Kuo před nějakou dobou prohlásil, že se Apple musí od Samsungu co nejdříve osamostatnit.

Tato situace dokonale popisuje situaci na trhu chytrých telefonů. Neskutečná rivalita na povrchu, extrémní závislost na druhých pod povrchem. Apple je na tom nicméně o něco lépe než ostatní. Cupertino totiž pomalu ale jistě ukončuje monopolní postavení Samsungu na poli mobilních součástek.

apple samsung

Apple investuje do LG, aby snížil cenu panelů OLED, a usiluje o nákup divize společnosti Toshiba vyrábějící čipy NAND. Apple takto nemůže prohrát. Vždy bude mít dostatek komponent, na druhou stranu by Samsung mohl přijít o značnou část příjmů.

Přesnou sumu zveřejňuje studie Counterpoint Technology vydaná Wall Street Journal. Podle informací od dodavatelů a dalších zdrojů by mohl Samsung za období 20 měsíců, během kterých se většinou prodá nejvíce zařízení od jeho představení, vydělat na součástkách na iPhone X o 4 miliardy dolarů více než z těch na Galaxy S8.

Matematika je v tomto případě jednoduchá. Samsung osazuje Galaxy S8 svými součástkami v hodnotě 202 dolarů. Do iPhonu X dodává součástky za 110 dolarů. Tato čísla vynásobte prodanými kusy a dostanete výsledné číslo. Předpokladem je 130 milionů prodaných iPhonů X a 50 milionů S8. Celkem by tedy mohl Samsung utržit 14,3 miliardy od Applu a 10,1 miliard z S8.

samsung galaxy s8

Taková spolupráce mezi Applem a Samsungem samozřejmě není nic nového. Před více než deseti lety vyjednávali Lee Jae-yong, nedávno zatčený vnuk zakladatele Samsungu Lee Byung-chula, a Steve Jobs dodávku flash pamětí do iPodu. Není až tak důležité, jak moc na sebe tyto dvě strany ukazují prstem a kolik soudních řízení mezi nimi probíhá, ve skutečném životě to mezi sebou až tak nahnuté nemají. Důkazem budiž interní označení pro Apple, které prý Samsung používá u všech svých projektů zahrnující právě Apple, Lovely Opponent.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!