imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Schváleno EKG příslušenství k Apple Watch


Chytré hodinky od Applu se dočkají vlastního zdravotnického příslušenství, půjde o EKG senzor v řemínku jménem Kardia Band.

Řemínek vytvořila společnost AliveCor, jejímž CEO je Vic Gundotra – bývalý pracovník Googlu či Microsoftu. Produkt vydali již mnohem dříve, ale americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv schválení nějakou dobu trvalo. Povolení prodeje ze strany FDA však ukazuje, že půjde o skutečně kvalitní příslušenství, a to zejména ze zdravotnického pohledu.

Kardia Band v sobě má zabudovaný kovový senzor, jenž komunikuje s aplikací společnosti. Jak jste již asi odtušili, jde o přenosné EKG. Aplikace pak zvládne data analyzovat se stovkami dalších, kde se nacházejí informace od zdravých i nemocných pacientů, a upozorní na jakoukoliv abnormalitu ve srdečním rytmu nebo při fibrilaci síní.

Vše, co pro to musíte udělat, je připojení Kardia Bandu k vašim Apple Watch, následně pak instalace aplikace Kardia. Pro provedení analýzy je potřeba dát na senzor palec druhé ruky po dobu 30 vteřin, během měření lze zapnout i mikrofon Apple Watch pro záznam dalších informací.

Apple by byl schopný říct: „Pozor, máte vysoký tep.“ Ale co to znamená? Znamená to, že byste měli jít k doktorovi? A co byste v nemocnici měli říct a dělat? Každý doktor by řekl „Dobře, pojďme udělat EKG.“ Není možné diagnostikovat fibrilaci síní bez povolení FDA. Je to velká věc.

Jestliže někdy k doktorovi budete muset jít, vždy lze nechat vyjet data z mobilní aplikace Kardia. Ta je navíc napojena na aplikaci Zdraví, takže můžete přidat i data ze cvičení, případně obecná zdravotnická data.

AliveCor rovněž dodávají chytrou funkci SmartRythm, který využívá umělé inteligence a neuronových sítí pro analýzu příchozích dat pokročilým způsobem, přičemž tato data porovná s dalšími daty ze senzorů Apple Watch. Touto cestou je možné vytvořit přesnější diagnózu a snáze rozpoznat případné problémy.

To navíc není vše, společnost bude pokračovat ve výzkumu a připojí se do iniciativy Applu jménem Apple Heart Study. Součástí studie je analýza co nejvíce dat a tvorba mnoha výzkumů, kde by mohly Apple Watch hrát klíčovou roli v podobě obecné prevence.

Zdroje: Macrumors, The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.