imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Jak se Applu povedlo prozradit iPhone 8?


Skoro se nám nechce uvěřit, co se včera stalo. Vypadá to, že největší únik informací kolem iPhonu 8 má na svědomí samotný Apple. To navíc přes všechnu snahu učinit únikům o svých připravovaných novinkách přítrž (alespoň podle oficiálního stanoviska).

Vzpomínáte si, jak byl Tim Cook naštvaný, protože spekulace o nadcházejícím iPhonu kazí prodeje iPhonu 7? Jak množství slibných novinek a zajímavých funkcí postupně snižují výsledky aktuálních vlajkových lodí? Je to pochopitelné, protože za pár měsíců člověk může za stejné peníze dostat lepší zařízení. Je ale potřeba dodat, že další iPhone bude stát pravděpodobně více než aktuální verze. Na každý pád je ale největším vynašečem informací samotný Apple.

Magazín The Verge vydal článek, v němž popisoval vývojářem nalezené schematické obrázky iPhonu 8 z kódu HomePodu. Dozvěděli jsme se pár novinek i o reproduktoru samotném (že bude mít displej o rozlišení 272×340 px a 1 GB RAM), ale právě i o chystaném smartphonu. Vše začalo tím, když si vývojář přezdívaný Rambo všiml, že firmware HomePodu má v sobě iOS 11.0.2, což je zatím nevydaná verze systému. Nakonec se to ukázalo jako pravdivé, číslo je skutečně o dva patche napřed.

Rambo se okamžitě začal porozhlížet po nových funkcích, procházel tak kód část po části, aby toho mohl o chystaném iPhonu najít co nejvíc. Brzy našel pár nových symbolů v BiometricKitu – třeba výraz „Face“ (jde o část Kitu, která má stejnou úroveň jako aktuální verze biometrického ověřování, tedy Touch ID), ale to nebylo ani zdaleka všechno. Ve stejné části kódu objevil výraz EnrollPearlID, což je zajímavé, jelikož aktuální verze systému používá výraz EnrollTouchID – ve chvíli, když se registruje otisk prstu. Pearl tak odkazuje k nové metodě identifikace, jak jsme již dříve naznačili, očekáváme na podzim představení skeneru duhovky nebo rozpoznání obličeje.

Rambo ale neskončil ani tady, našel i výraz Pearl-D22. Na základě něj se začal pídit po tom, co znamená přípona D22. V PassKitu následně objevil soubor jménem „Payment_glyph_phone-D22.caar“. Apple používá soubory s příponou .caar k ukládání vektorů, Rambo tak nechal obsah vyrenderovat a výsledkem byl schematický obrázek.

Vývojář z kódu dokázal zjistit třeba i to, že se letos skutečně rozloučíme s domovským tlačítkem, na druhou stranu dostaneme bezrámečkový displej (po tolika únicích nás to ani zdaleka nepřekvapuje), funkci Tap to Wake (konečně) a několik dalších typů nabíjení (včetně toho bezdrátového). Nyní je navíc praktický potvrzené to, že v displeji nakonec nebude zabudovaný Touch ID, žádná část kódu tomu nenasvědčuje.

Po přečtení příběhu o Rambovi nám zbývají dvě možnosti, které se mohou ukázat. Buď byl Apple tak natěšený na letošní podzim, že sám udělal obrovský přešlap prozrazující více než málo. NEBO se firma rozhodla dál hrát tuhle hru a přijít s falešnou stopou jen proto, aby za měsíc a půl představila obrovské překvapení v podobě iPhonu 8 se zcela jinými funkcemi (i když bychom si na to nevsadili).

Zdroje: Wired a 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!