imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Siri a Bing se rozcházejí


Perfektní páreček z Cupertina se překvapivě po dlouhých letech rozchází. Přátelé a kamarádi tvrdí, že za koncem vztahu stojí nový partner, kterého si Siri našla. Kdo je tím třetím v milostném trojúhelníku? Podle informací je jím zkušenější a vyspělejší vyhledávací engine.

Uživatelé si včera kolem šesté večerní mohli všimnout, že se při jejich vyhledávání skrz Siri či Spotlight objevily jiné výsledky. Jak už se tak stává, v operačním systému se objevila drobná, ale velice zásadní změna. Do nynějška Apple využíval služeb vyhledávače z dílny Microsoftu, teď přechází na algoritmy Googlu. Podle oficiálního vyjádření Applu je důvodem zajištění konzistence:

Přechod k vyhledávači od Googlu v Siri, Vyhledávání v rámci iOS a ve Spotlightu na Macu umožňuje těmto službám poskytovat konzistentnější vyhledávací zážitek spolu s výchozím nastavením Safari. Máme silné spojenectví s Googlem i Microsoftem a chceme dodávat co nejlepší možný uživatelský zážitek.

Konzistence je v tomto pohledu zajištěna tak, že se k Safari (které používá jako výchozí vyhledávač ten od Googlu již dlouhé roky) přidávají i Spotlight a Siri. Google na vrcholu nezůstává jen tak, jak jsme psali před několika týdny, společnost musela investovat kolem 3 miliard dolarů, aby to tak zůstalo.

Pokud jsme na našich iPhonech něco hledali, dlouhou dobu jsme viděli výsledky od Bingu. Přestože není vyhledávač od Microsoftu tím nejoblíbenějším, v této formě fungoval relativně slušně. Uživatelé tak nezaznamenají velké změny. Ti, kteří si již navíc zvykli tak moc, že bez Bingu nedají ani ránu, si vše mohou přepnout zpátky. Tato možnost tu zůstává i nadále. K situaci se pochopitelně vyjádřil i Microsoft:

Vážíme si naší spolupráce s Applem a těšíme se na pokračování partnerství mnoha různými způsoby, a to včetně vyhledávání pomocí Bingu v Siri, abychom poskytli nejlepší možný zážitek pro naše zákazníky. Bing od svého spuštění neustále roste, nyní ve Spojených státech poskytuje více než třetinu všeho vyhledávání na PC, celosvětově roste dál. Poskytuje vyhledávání i u řady dalších partnerů, a to včetně Yahoo (Verizon), AOL a Amazonu, stejně tak nabízí vícejazyčné schopnosti Twitteru.

Jak se posouváme kupředu, práci investujeme zejména do vývoje AI, věříme, že se Bing dostane do popředí poskytování inteligentnějšího vyhledávacího zážitku pro naše zákazníky a partnery.

Během noci ze včerejška na dnešek se toho stalo skutečně dost.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.