imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

siri

Siri bude přeci jen chytřejší


Apple sloučil své divize umělé inteligence pod vedení Johna Giannandreaho, bývalého vedoucího pracovníka Googlu pro vyhledávání a umělou inteligenci. Naděje žije…

Každý by se měl držet svého. Znáte to rčení: „Nebe je tam, kde jsou policisté Britové, kuchaři Francouzi, mechanici Němci, milenci Italové a všechno organizují Švýcaři. Peklo je tam, kde jsou policisté Němci, kuchaři Britové, mechanici Francouzi, milenci Švýcaři a všechno to organizují Italové”.

Samotný Apple nemá s umělou inteligencí takové zkušenosti, prozatím. Dříve nebo později si s tímto nedostatkem ovšem bude muset poradit, jelikož se umělá inteligence dostává postupně do všech každodenních zařízení. Pak je tu Google, který by se mohl od Applu v ledasčem učit, nicméně z pohledu umělé inteligence je napřed. Pamatujete si na hovor do kadeřnictví a domluvení schůzky?

Proto Apple najal Johna Giannandreu na pozici vedoucího umělé inteligence. Apple restrukturalizuje veškeré AI divize právě pod vedení Giannandrei.

Přesněji řečeno spadají divize strojového učení, Siri a Core ML pod jeden tým vedený Giannandreou. Apple by tak měl docílit konzistentnější a jasnější strategie a konečně dostat umělou inteligenci mezi široké publikum.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.