imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Skrytá překvapení od Applu


V programech a aplikacích můžeme běžně narazit na skrytá překvapení, známá jako tzv. Easter Eggs (čili velikonoční vajíčka). Většiny z nich si ale ani při pravidelném každodenním používání nikdo nevšimne, v tom tkví jejich kouzlo. Zde je několik Easter Eggů, které můžete najít v iPhonech nebo na Macích.

O čem jiném bychom vám na Velikonoce psali než právě o skrytých překvapeních, jež jsou po vzoru anglosaského velikonočního hledání vajec pojmenovány jako Easter Eggs?

Pojďme začít od něčeho, co asi velká většina z uživatelů iPhonu zná. Jestliže v iOS při používání Safari stisknete na tlačítko Share, vyskočí na vás malá lišta, kde se u tlačítka „Add to Reading List“ zobrazuje piktogram brýlí. Jak jste si možná všimli, jde o brýle Steva Jobse!

01_hidden_surprises_by_apple

Další „vajíčko“ naleznete v ikonce Voice Memo. Když se na ni podíváte, vidíte prostou zvukovou vlnu, že? Jasně, ale o jaký zvuk jde? Zkuste si tedy spustit nahrávání a říct slovo „Apple“. Ano, ikonka aplikace má v sobě zvukovou vlnu slova Apple.

02_hidden_surprises_by_apple

Řádky na ikonkách souborů s příponou .swift odkazují na kultovní kampaň „Think Different“. Kód na stránce je dle všeho kompletní a měl by fungovat, i když toho není zrovna moc. Jestliže vytvoříte funkci jménem „heresToTheCrazyOnes“, na konci se objeví proměnné jménem „misfits“, „rebels“ a „troublemakers“. To pochopitelně odkazuje na slavné: „You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them.“

03_hidden_surprises_by_apple

Tento text mimochodem naleznete i v řadě ikonek v OS X. V současnosti mezi ně patří TextEdit, All My Files či Notes v OS X 10.9 – i když u posledního jmenovaného budete muset pořádně mžourat. V poslední větě stojí: „They have no respect for the status quo.“

04_hidden_surprises_by_apple

Když už jsme u toho, text můžeme nalézt úplně na každém iPhonu a Macu, jelikož jej obsahuje i emotikona knížky, kterou vidíte níže. Další věcí, jíž jste si možná dosud nevšimli, je název deníku v emotikoně novin – The Apple Times.

05_hidden_surprises_by_apple

Siri samotná je plná podobných překvapení (mimochodem vám umí i předvést trochu toho beatboxu), ale jedno bychom rádi vyzdvihli. Jestliže Siri požádáte, aby vám řekla příběh, začne vám vyprávět jeden dlouhý o tom, jak dostala práci u Applu.

06_hidden_surprises_by_apple

A konečně se dostáváme k našemu favoritovi! Podívejte se na obrázek Apple Watch níže, jejž můžete nalézt na stránkách Applu.

07_hidden_surprises_by_apple

Když se na něj podíváte poprvé, nic zvláštního na něm neuvidíte. Jenže když se podíváte pořádně na jednotlivé monogramy a přečtete si je ve směru hodinových ručiček, máte tu rickroll! Jde o hodně povedený kousek a dáváme velký palec nahoru grafikovi, který za nám stojí. Kdybyste náhodou posledních pár let žili na Měsíci, rickrollování je rozšířený internetový vtípek, který pomocí nejdůmyslnějších metod odkazuje na hit roku 1987 – píseň „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho. Uživatel, který naletí je takzvaně „zrickrollován“.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!