00_Hidden_wallpapers_in_Macs_cover

Skryté wallpapery na Macu

#Tipy a triky
2017. 05. 22.

Apple vám v macOS připravil řadu nádherných tapet na plochu. Můžete si je pohodlně procházet v nastavení Plochy a Spořiče obrazovky, to nejlepší však před vámi skryl. Wallpapery však máte na svém přístroji a my vám ukážeme, jak je snadno objevit.

Vztah wallpaperů a Applu je trochu komplikovaný. Nejdříve si na rovinu přiznejme, že základní obrázky pro iOS a macOS jsou naprosto nádherné. Nikdy jsme nemuseli pozadí plochy měnit, nativně zvolené nám zcela vyhovovalo. Na druhou stranou někdy není tak elegantní, když má více zařízení stejné pozadí a lidé si chtějí své přístroje alespoň trochu odlišit. To zcela chápeme.

01_Hidden_wallpapers_in_Macs

Zcela nepochopitelně je však celá řada pozadí poschovávána v labyrintu správce souborů na macOS, přestože jde pěknou sbírku krásných a perfektně roztříděných fotografií ve vysokém rozlišení. Ze základního nastavení wallpaperu jsou však z nějakého důvodu vynechány.

Celkem jsme napočítali 39 pozadí ve 4 různých složkách. V jedné nalezneme krásnou sbírku fotografií přírody od National Geographic, ve druhé složce jsou krajin. Ztratit se můžete i ve složce s nekonečnými vesmírnými motivy a ve čtvrté složce pak máme přírodní vzory. Abyste je objevili, stačí stisknout CMD + Mezerník pro vyvolání Spotlightu, následně napište Default Collections a stiskněte enter.

02_Hidden_wallpapers_in_Macs

Pokud si je chcete dát do výběru v nastavení Desktop & Screen saver, pak je stačí zkopírovat do příslušné složky.

Otevřete složku Default Collections, vyberte veškerý obsah a zkopírujte.

Ve Finderu stiskněte CMD + SHIFT + G a zadejte následující cestu: /Library/Desktop Pictures.

Vložte zkopírovaný obsah a napište své administrátorské heslo. Voila!

03_Hidden_wallpapers_in_Macs

Od teď vždy, když otevřete nastavení své plochy, zde najdete i nové fotografie. Výše popsanou metodou můžete snadno přidávat i další fotky, klidně z vlastní sbírky. Všechna pozadí plochy pak budete mít pěkně na jednom místě.

Tady jsou naši oblíbenci.

Přidejte komentář
  • Daniel

    Super, přesto od doby co jsem našel : http://www.weatherwall.io má volba je jasná ….

  • http://blog.tomassliz.cz/ Tomáš Slíž

    Obrázky jsou součástí jednoho ze spořičů obrazovky, proto nejsou vidět.