imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Skryté wallpapery na Macu


Apple vám v macOS připravil řadu nádherných tapet na plochu. Můžete si je pohodlně procházet v nastavení Plochy a Spořiče obrazovky, to nejlepší však před vámi skryl. Wallpapery však máte na svém přístroji a my vám ukážeme, jak je snadno objevit.

Vztah wallpaperů a Applu je trochu komplikovaný. Nejdříve si na rovinu přiznejme, že základní obrázky pro iOS a macOS jsou naprosto nádherné. Nikdy jsme nemuseli pozadí plochy měnit, nativně zvolené nám zcela vyhovovalo. Na druhou stranou někdy není tak elegantní, když má více zařízení stejné pozadí a lidé si chtějí své přístroje alespoň trochu odlišit. To zcela chápeme.

01_Hidden_wallpapers_in_Macs

Zcela nepochopitelně je však celá řada pozadí poschovávána v labyrintu správce souborů na macOS, přestože jde pěknou sbírku krásných a perfektně roztříděných fotografií ve vysokém rozlišení. Ze základního nastavení wallpaperu jsou však z nějakého důvodu vynechány.

Celkem jsme napočítali 39 pozadí ve 4 různých složkách. V jedné nalezneme krásnou sbírku fotografií přírody od National Geographic, ve druhé složce jsou krajin. Ztratit se můžete i ve složce s nekonečnými vesmírnými motivy a ve čtvrté složce pak máme přírodní vzory. Abyste je objevili, stačí stisknout CMD + Mezerník pro vyvolání Spotlightu, následně napište Default Collections a stiskněte enter.

02_Hidden_wallpapers_in_Macs

Pokud si je chcete dát do výběru v nastavení Desktop & Screen saver, pak je stačí zkopírovat do příslušné složky.

Otevřete složku Default Collections, vyberte veškerý obsah a zkopírujte.

Ve Finderu stiskněte CMD + SHIFT + G a zadejte následující cestu: /Library/Desktop Pictures.

Vložte zkopírovaný obsah a napište své administrátorské heslo. Voila!

03_Hidden_wallpapers_in_Macs

Od teď vždy, když otevřete nastavení své plochy, zde najdete i nové fotografie. Výše popsanou metodou můžete snadno přidávat i další fotky, klidně z vlastní sbírky. Všechna pozadí plochy pak budete mít pěkně na jednom místě.

Tady jsou naši oblíbenci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!