imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Skrz QR čtečku v iOS 11 se můžete připojovat na WiFi


Přestože jsou QR kódy již nějaký ten pátek trochu zaprášené, nová funkce v iOS 11 je vytahuje z poličky. Ukážeme vám, jak pomocí novinky můžete získat heslo na WiFi.

Každým dnem víme o iOS 11 více a více, většinu však neprozradil samotný Apple. Řada z novinek jsou spíše funkce pro vyšší komfort, jako třeba sdílení hesla na WiFi. Před několika dny se zjistilo, že pomocí QR kódů budeme moci sdílet sítě nebo ukládat detaily o novém kontaktu.

01_wifi_network_connection_through_qr_scanner

Aplikace Camera se dočkala slušného faceliftu a vedle dalších nových funkcí teď zvládne číst i QR kódy bez použití aplikace třetích stran. Můžeme tak v podstatě říct, že v iPhonech teď budeme mít předinstalované i QR čtečky – Camera však zvládne víc, než na co jste dosud od podobných aplikací zvyklí.

Za pomoci AI (umělé inteligence) umí Camera rozpoznat různé informace z obrázků – texty, objekty, tvary nebo právě QR kódy. QR kódy byly vymyšleny proto, abyste mohli otevírat webové stránky nebo aplikace, časem však zapadaly do ústraní.

02_wifi_network_connection_through_qr_scanner

Díky tomu, že teď bude čtení QR kódů ještě jednodušší, chce Apple využít příležitosti. Například se budete moci pomocí nich připojit k WiFi. I když přijdeme o radovánku, kdy hrozně rádi lezeme po zemi a hledáme heslo na druhé straně routeru.  Pro ty, kdo budou mít kód na dosah kamery, bude vše velice snadné. Nicméně Google s podobnou funkcí přišel již dávno. Možná to je důvod, proč se Apple do představení novinky moc neměl, nebo jde až o příliš okrajovou funkci. Občas ale může vytrhnout trn z paty.

Pokud byste chtěli vědět více o iOS 11 a o tom, co se událo na letošním WWDC, vše najdete na našich stránkách.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!