imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Slavnostní otevření Apple Storu v Dubaji


Ne, že bychom od místa, kde během pár let prakticky z ničeho vzniklo místo největšího luxusu, čekali něco jiného. Nově vybudované „palmy“ na pobřeží jsou vidět až z vesmíru. Fontány, přehlídky, pohled na Burdž Chalífu. Co víc byste si mohli přát?

Od slavnostního otevření bychom očekávali jeden či dva projevy o důležitosti ekonomického růstu, následovalo by obligátní přestřihnutí pásky starostou a několika váženými hosty. Možná nějaká ta láhev šampaňského. To by byla klasika, ale pak si vzpomeneme na tohle:

Dobře, uznáváme, fontány svou show nerozjely jen kvůli otevření Apple Storu – návštěvníci se na ni mohou těšit každý den. Teď si ji však budou moci vychutnat během nakupování nových iPhonů. Dalším tahákem je již zmíněný Burdž Chalífa – nejvyšší mrakodrap světa s 828 metry. Apple okolí využívá naplno a nabízí návštěvníkům, aby využili jednoho z nejlepších možných výhledů. Když si pak během návštěvy koupíte i nějaké to zařízení s jablkem na zádech, ničemu to neuškodí.

Přestože bude oficiální otevření obchodu až zítra, zástupci médií měli možnost vidět kouzlo nového Apple Storu s předstihem. Jednou ze zajímavostí je zcela unikátní systém žaluzií, které jsou vyrobeny z uhlíkových vláken (dostaly název Solar Wings) a za jejich návrhem stojí Foster+Partners – ti mimochodem navrhli i Apple Park a řadu dalších Apple Storů. Jde o 55metrový systém s motory, které pohánějí všech 18 částí podle toho, jaké jsou venku zrovna podmínky. Zákazníkům tak bude vždy úplně ideálně.

01_grand_opening_of_the_apple_store_in_dubai

Design interiéru je zcela podle standardů Apple Storu, v obchodě pak bude pracovat 148 zaměstnanců, kteří dohromady umí 45 různými jazyky. Ve Spojených arabských emirátech Apple otevírá již třetí Store, tentokrát se však nachází v nejrušnějším obchodním centru světa jménem The Dubai Mall. Jestliže byste sami rádi nahlédli do nového obchodu, případně vás zajímá třeba to, jak jsou zde zaměstnanci oblečeni, můžete se podívat na video níže:

Apple se svými obchody pomalu dochází do takového stádia, že se je vyplatí turistům navštívit i jen kvůli nim samotným.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!