imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

snapchat se soustředí na ios

Snapchat se zaměřuje více na iPhone než na Android


Větší skupina lidí používá Snapchat na iOS než na Androidu: přesně to lze vyčíst z posledního prohlášení společnosti. To je také důvodem, proč se bude v budoucnosti zaměřovat více na vývoj pro Apple než na telefony ostatních společností.

Vyvíjet pro platformu iOS se vyplatí více, i přesto, že na trhu vlastní pouze 12% podíl. Jen za loňský rok podle statistik Applu obdrželi vývojáři přes App Store 20 miliard dolarů. Aplikace Snapchat je v podstatě zdarma, na některé její funkce se ovšem váží určité poplatky, které se liší v závislosti na zemi. Z grafů lze ale jasně vyčíst, že většina jejich uživatelů vlastní telefony iPhone, tudíž z této platformy pochází největší příjmy, a proto se budou více věnovat vývoji právě aplikace pro iOS.

snapchat se soustředí na ios

Přiřadili jsme prioritu vývoje našich produktů pod operační systém iOS namísto telefonů s operačním systémem Android. … Pokud se nám nepodaří vylepšit provozuschopnost našich produktů na chytrých telefonech s operačním systémem Android a ty se stanou oblíbenější a chytré telefony s operačním systémem iOS bude používat méně lidí, naše podnikání by mohlo být ve velkých problémech.

Pro tuto situaci neexistuje žádné jasné vysvětlení. Operační systém Googlu by měl mít značnou výhodu, ovšem pokud z rovnice odstraníme všechny low-end a midrange telefony, souboj začne být daleko vyrovnanější. To je důležité z toho důvodu, že Snapchat má určité požadavky na hardware, ačkoliv od systému toho tolik nevyžaduje. Některé AR filtry (masky?) nejsou kompatibilní se všemi zařízeními a odrazovat od používání Snapchatu může i horší kvalita předního fotoaparátu.

snapchat se soustředí na ios

Společnost by se ráda po pěti letech dostala na burzu a z toho očekává růst o 3 miliardy dolarů. První veřejná nabídka akcií pravděpodobně stanoví hodnotu společnosti s uživatelskou základnou ve výši 158 milionů na 20 miliard dolarů. Zajímavé navíc je, že Snapchat nebude zaregistrován pouze jako společnost vyvíjející software, ale také jako „fotografická společnost“, jelikož vytváří i příslušenství jako například Spectacles. Podle společnosti rychle rostou skryté reklamy v její aplikaci. Příjem z těchto reklam činil v roce 2015 58,7 milionů dolarů, zatímco v roce 2016 to bylo již 404,5 milionu dolarů.

snapchat spectacles

Napříč celému zvyšování příjmů je společnost stále v červených číslech. Do plusu by se mohla konečně dostat tento rok, zejména díky většímu důrazu na vývoj hardwaru a lepší vliv by mohli přinést i akcionáři. Kdyby měl Snapchat přijít někdy v budoucnosti s novým hardwarem, zajisté bude vytvořen podle představ uživatelů iPhonu. Zatím netušíme, co dalšího by mohlo po Spectacles následovat, doufáme ale, že půjde o něco užitečnějšího, nebo alespoň něco, co nebude na lidech vypadat tak směšně. Sluneční brýle se zabudovanou videokamerou nejsou samy o sobě špatný nápad a na reklamních fotografiích vypadají dokonce docela dobře, na této straně zeměkoule se ale nenajde asi nikdo, kdo by je nosil na veřejnosti.

Zdroj: The Verge 1 a 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!