imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Šokující, jak drobný iPhone 8 s 5,8“ bude


Na Weibo (síti známé jako čínský Facebook) se objevilo několik fotek se třemi letošními modely iPhonu a okamžitě se staly virálními. Nic nového jsme se o jejich specifikacích nedozvěděli, ale proporcemi nás telefony oslnily.

O parametrech nových iPhonů, které se mají objevit letos v září, jsme toho napsali hromadu. Celý svět očekává faceliftované modely 7s a 7s Plus, k tomu pak ještě 5,8“ bezrámečkový model. Podle nejnovějších zpráv by se měl dočkat duálního fotoaparátu, bezdrátového indukčního nabíjení a OLED displeje.

Jakmile jsme zaslechli informace o 5,8“, představovali jsme si monstrózní zařízení, u předchozích modelů totiž 2/3 prostoru přední strany zabíral právě displej, zbytek byly rámečky. Jen pro porovnání, Galaxy S8 má na přední straně pokryto displejem 83,6 % plochy (to znamená, že jde prakticky jen o displej). Apple se s iPhonem 8 pokusí dosáhnout něčeho podobného. Přestože displej bude u nového telefonu největší v historii, fyzická velikost zařízení by naopak nemusela být o nic větší.

01_Shocking_how_small

Podle fotek modelů sdílených na Weibu bude telefon jen o trochu větší než menší varianta iPhonu nyní. Na základě toho by mohla mít 7s stejné parametry jako aktuální 6, 6s a 7. Pokud by se vše potvrdilo, Apple na podzim vydá skutečně pohodný smartphone do jedné ruky. A to je klíčové. Lidé si iPhone 7 Plus nekupují jen kvůli většímu displeji, ale také kvůli dalším výhodám, jako je třeba duální fotoaparát – jen se někteří potenciální zájemci nedokážou smířit s velikostí zařízení.

02_Shocking_how_small

Formy, které vidíte výše/níže, jsou obvykle tvořeny na makety nebo na obaly, ne pro samotnou výrobu telefonů. Jsou ale dostatečně dobré na to, abychom si udělali představu o velikostech. A skoro bychom si vsadili, že takhle pozdě už nepůjde o fake.

03_Shocking_how_small

Pomalu se tedy můžeme začít těšit na model obrovským displejem a duální kamerou, vše ale bez pluskové velikosti telefonu. Jde o důležitý vývoj i z toho pohledu, že jsme se obávali možnosti ještě většího rozdělení základního modelu od Plus. To by řadě uživatelů iPhonu přinášelo pouze nepříjemnosti v nutnosti si vybrat pohodlnou velikost, nebo lepší parametry.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!