imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Solitaire od Microsoftu nyní i pro iOS!


Microsoft vydal pro iPhone a iPad sbírku her jménem Solitaire Collections, v níž kromě dalšícho pochopitelně nechybí ani klasika všech klasik.

Jde o hru, která vždy byla jedním ze základních programů Windows a zejména v minulosti měla velké jméno. Překvapivě již není obsažena ve Windows 10 a hráči ji tak musí nainstalovat až sami z Windows store. Co je na nové verzi skvělého, je úvodní obrazovka s podrobnými pravidly všech her, takže se do hraní může pustit každý bez nutnosti předchozí znalosti.

01_solitaire

Ve sbírce je možné hrát pět druhů her:

Klondike

Tato verze je klasikou všech klasik a většina lidí právě ji nazývá „Solitaire“. Snažte se zbavit stůl všech karet během kol s lízáním jedné či tří karet, zatímco se vám skóre počítá dle klasického Vegas systému.

Spider

Osm sloupců karet čeká na váš pokus odbavit je všechny ze stolu s co nejmenším počtem pohybů. Začněte hrát s jednou barvou, dokud vám systém nepřejde do krve, a pak zkoušejte větší výzvy v podobě dvou či čtyř barev.

FreeCell

Použijte další čtyři buňky pro pohyb karet po stole a pokuste se všech zbavit. Jde o strategičtější verzi Klondiku, jelikož FreeCall odmění zejména ty hráče, kteří myslí několik kroků dopředu.

TriPeaks

Vyberte sekvenci karet, ať už vzestupně, nebo sestupně, abyste získali body a zbavili se všech karet ze stolu. Cíl hry je jednoduchý, a to zbavit se všech karet ze stolu, dokud nám nedojde počet rozdání.

Pyramid

Spárujte dvě karty až do 13 párů, abyste se jich zbavili ze stolu. Pokuste se dosáhnout na vršek pyramidy. Vyzkoušejte si, kolik stolů zvládnete vyčistit a jak vysoko se vyšplhá vaše skóre v této návykové hře.

Hra samotná nevypadá úplně nejlépe. Vypadá to, jako by vývojáři jen vzali desktopovou verzi a předělali ji na mobily (dost pravděpodobně přesný popis toho, co se stalo). Uživatelské prostředí iPhonu tu prostě nehledejte.

02_solitaire

 

Hra obsahuje několik dalších funkcí, které do hry vnesou i trochu výzvy:

Daily Challenges

Každý den hráči obdrží nějakou výzvu. Splňte měsíčně dostatečné množství Daily Challenges a získejte jeden z odznaků a porazte své přátele.

Star Club

Ještě více výzev na hráče pak čeká v připravených kolekcích a balíčcích, které můžete odemykat pomocí hvězd.

Xbox Live Integration

Pokud se přihlásíte skrz účet Microsoftu, můžete získávat achievementy na svůj Xbox Live účet, soutěžit s přáteli a sledovat své osobní statistiky. Pokud se pak přes tento účet přihlásíte, váš postup bude vždy uložen v cloudu a vy se tak k němu dostanete na jakémkoliv zařízení.

03_solitaire

V aplikaci se objevuje i několik dalších možností, které však již mnoho užitku nemají:

Vyberte své téma

Sbírka Solitaire Collection od Microsoftu nabízí několik nádherných témat, od „klasiky“ až po akvárium, jež se na vašem stole probudí k životu. Dokonce si můžete vytvářet vlastní témata skrze své fotografie.

Když jsme zjistili, že je Solitaire na App Storu, řekli jsme si: „No, produktivita práce právě klesne v každé kanceláři od 10 %,“ a jak si pročítáme komentáře napříč internetem, nebyli jsme daleko od pravdy.

Aplikaci jsem stáhnul před hodinou. Všechna má aktivita se zastavila až na nule. Solitaire je pořádně složitý, z deseti her jsem dokázal úspěšně dotáhnout pouze jednu.

Hodně lidí si hru zahraje hlavně z nostalgických důvodů. Taky jsme si aplikaci vyzkoušeli a zklamaní jsme skutečně nebyli. Aplikace je na App Store dostupný zdarma a pravděpodobně se časem objeví nějaká forma in-app plateb nebo možnost prémiového účtu.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!