imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Specifikace, bezdrátové nabíjení a Face ID: vše, co víme o iPhonu X


V sobotu se na internet dostala hromada informací a my se díky nim dozvěděli i něco o technických parametrech nové vlajkové lodi – procesor, RAM, Face ID, bezdrátové nabíjení. Pojďme se podívat, na co se zítra můžeme těšit.

O víkendu jsme přinesli zprávu, že se díky úniku GM verze iOS 11 (čili poslední beta verze před vydáním té finální) ven dostala i řada zajímavých informací. Jde prakticky o konečnou verzi sytému, a to včetně toho, co s námi Apple zatím sdílet nechtěl. Máme tu několik částí kódu, v nichž se dozvídáme o konkrétních specifikacích telefonu. Jestliže vám něco uniklo, naleznete to níže.

Od úniku víme, že nový iPhone bude mít procesor A11 s šesti jádry. Stejně jako v případě iPhonu 7 však nebudou fungovat všechna najednou. Máme tu totiž čtyři jádra pro nižší zátěž (Mistral) a dvě pro vyšší zátěž (Monsson). Steve Troughton-Smith dále doplnil, že v případě RAM ke změně nedojde – iPhone 8 bude mít 2 GB, iPhone 8 Plus a iPhone X pak po 3 GB. Stejně je tak tomu nyní v případě iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Už jsme viděli i fotky, na nichž byly k zahlédnutí části pro bezdrátové nabíjení. Výše zmíněný kód to potvrzuje a prozrazuje něco i o 3D animacích, jež se během nabíjení objeví. Tato funkce bude součástí všech tří nově představených modelů, ale o tom jsme již v minulosti psali. Další zajímavost se týká Face ID, rozpoznávání obličeje bude vypadat tak, jak jej vidíte na obrázku níže. Rambo, který měl na starosti rozklíčování většiny informací z firmwaru HomePodu, nasdílel animaci, která během rozpoznávání poběží. Novou formu biometrického rozpoznávání v sobě bude mít pouze iPhone X, Touch ID z něj zcela zmizí.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.