imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

spoluzakladatel siri o umělé inteligenci

Spoluzakladatel Siri mluví o budoucnosti umělé inteligence


Expert na AI Tom Gruber pracující pro Apple se rozmluvil v rámci TED Talk o směru, jakým by se měl ubírat vývoj umělé inteligence. Apple na této cestě svůj první krok již udělal.

Průlom na poli osobních asistentů, a tedy umělé inteligence, je pro mnoho telefonních společností urgentní záležitostí. Prodeje PC, laptopů a tabletů jsou většinou stabilní. Ti, kteří si chtěli nějaký koupit, si ho koupili, a nyní akorát uživatelé s různou frekvencí vyměňují svá stará zařízení za nová. Telefony ještě mají potenciál růst, ale i u nich se tato možnost předpovídá maximálně do konce tohoto roku. V podstatě všichni lidé nad 12 let budou mít telefon, nicméně burza cenných papírů by měla růst neustále.

spoluzakladatel siri o umělé inteligenci

Lze tedy pozorovat, že všichni výrobci hardwaru se snaží dostat i do dalších oblastí, díky čemuž jsou osobní asistenti zajímavější. S našimi telefony trávíme spoustu času, jenže den má jen omezený počet hodin. Společnosti vidí příležitost ve vytvoření mezistupně, který by automaticky spravoval různé aplikace, které otevíráme, používáme a vkládáme do nich svá data.

Je tedy pochopitelné, že se v posledních dnech jedná o hodně probírané téma a bude zajímavé sledovat, jakým směrem se jaká velká společnost vydá. AI expert Applu Tom Gruber, který je zároveň spoluzakladatelem Siri, mluvil o tom, jak by měly tyto cesty vypadat podle něj. Podle něj počítače pomohou zacelit slabiny uživatelů, tedy například jejich paměť.

Myslím si, že AI rozšíří schopnosti naší paměti. Podle mě je to nevyhnutelné.

spoluzakladatel siri o umělé inteligenci
Druhý muž zprava: Tom Gruber.

Gruber tím myslí to, že počítače by měly zaznamenávat veškeré aspekty našeho života, abychom si mohli zapamatovat každého člověka, na kterého ve svém životě narazíme, a vzpomenout si, o čem jsme s takovým člověkem hovořili. Gruber je přesvědčen, že nejen, že by to ulehčilo život geekům a manažerům, ale pomohlo by to i lidem postiženým například demencí nebo schizofrenií. Osobní prostor je nezbytný, a proto je Gruber přesvědčen, že by měl mít každý uživatel možnost si zvolit, co si zapamatovat chce a co chce naopak zapomenout.

Apple už učinil za docílením Gruberovy vize první krok, i když malinkatý. Algoritmy pro rozpoznávání obličejů v aplikaci Photos nám s tím již pomáhají: pamatují si, s kým a kde jsme byli.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!