imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

spotify 50 milionů předplatitelů

Spotify dosáhlo na 50 milionů předplatitelů


Spotify dosáhlo milníku 50 milionů předplatitelů a s velkým náskokem je tak lídrem trhu. Společnost se s novým milníkem pochlubila na svém Twitteru, počet předplatitelů narostl během několika měsíců o 10 milionů.

Apple Music dosáhl někdy v prosinci 2016 na 20 milionů předplatitelů, díky čemuž se dostala na druhé místo daného žebříčku. Tyto dvě služby se nedají ani pořádně srovnávat, jelikož Spotify na trhu působí již 8 let, zatímco hudební projekt Applu spatřil světlo světa teprve před jeden a půl rokem. Oba rivalové ale dalece překonávají svou konkurenci v podobě Deezeru, Tidalu, Amazonu a Googlu.

spotify 50 milionů předplatitelů

Zatímco Apple již díky iPodu a iTunes Store nějakou základnu hudebních fanoušků měl, švédská společnost vytvořila Spotify před zhruba 8 lety úplně od základů. Spotify má co do počtu zákazníků obrovskou výhodu, ovšem je zřejmé, že hlavním cílem Applu není z Apple Music hned generovat obrovské příjmy. Je ovšem pravdou, že příjmy ze služeb neustále rapidně rostou.

spotify 50 milionů předplatitelů

Těžko říct, která ze dvou společností by tu druhou v dlouhodobém  měřítku porazila, jelikož Spotify bude muset odstoupit od smluv s několika velkými nahrávacími společnostmi, na druhou stranu ale chtějí představit streamování hudby v CD kvalitě a plánují také vstoupit na burzu. Apple zase nebere Spotify jako konkurenci a navíc se ani nesoustředí čistě na hudbu. Již na jaře se můžeme na Apple Music těšit na dva nové pořady: Carpool Karaoke a Planet of the Apps.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!