spotify 50 milionů předplatitelů

Spotify dosáhlo na 50 milionů předplatitelů

#Novinky
2017. 03. 06.

Spotify dosáhlo milníku 50 milionů předplatitelů a s velkým náskokem je tak lídrem trhu. Společnost se s novým milníkem pochlubila na svém Twitteru, počet předplatitelů narostl během několika měsíců o 10 milionů.

Apple Music dosáhl někdy v prosinci 2016 na 20 milionů předplatitelů, díky čemuž se dostala na druhé místo daného žebříčku. Tyto dvě služby se nedají ani pořádně srovnávat, jelikož Spotify na trhu působí již 8 let, zatímco hudební projekt Applu spatřil světlo světa teprve před jeden a půl rokem. Oba rivalové ale dalece překonávají svou konkurenci v podobě Deezeru, Tidalu, Amazonu a Googlu.

spotify 50 milionů předplatitelů

Zatímco Apple již díky iPodu a iTunes Store nějakou základnu hudebních fanoušků měl, švédská společnost vytvořila Spotify před zhruba 8 lety úplně od základů. Spotify má co do počtu zákazníků obrovskou výhodu, ovšem je zřejmé, že hlavním cílem Applu není z Apple Music hned generovat obrovské příjmy. Je ovšem pravdou, že příjmy ze služeb neustále rapidně rostou.

spotify 50 milionů předplatitelů

Těžko říct, která ze dvou společností by tu druhou v dlouhodobém  měřítku porazila, jelikož Spotify bude muset odstoupit od smluv s několika velkými nahrávacími společnostmi, na druhou stranu ale chtějí představit streamování hudby v CD kvalitě a plánují také vstoupit na burzu. Apple zase nebere Spotify jako konkurenci a navíc se ani nesoustředí čistě na hudbu. Již na jaře se můžeme na Apple Music těšit na dva nové pořady: Carpool Karaoke a Planet of the Apps.

Zdroj: Cult of Mac

Přidejte komentář