imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

spotify 50 milionů předplatitelů

Spotify dosáhlo na 50 milionů předplatitelů


Spotify dosáhlo milníku 50 milionů předplatitelů a s velkým náskokem je tak lídrem trhu. Společnost se s novým milníkem pochlubila na svém Twitteru, počet předplatitelů narostl během několika měsíců o 10 milionů.

Apple Music dosáhl někdy v prosinci 2016 na 20 milionů předplatitelů, díky čemuž se dostala na druhé místo daného žebříčku. Tyto dvě služby se nedají ani pořádně srovnávat, jelikož Spotify na trhu působí již 8 let, zatímco hudební projekt Applu spatřil světlo světa teprve před jeden a půl rokem. Oba rivalové ale dalece překonávají svou konkurenci v podobě Deezeru, Tidalu, Amazonu a Googlu.

spotify 50 milionů předplatitelů

Zatímco Apple již díky iPodu a iTunes Store nějakou základnu hudebních fanoušků měl, švédská společnost vytvořila Spotify před zhruba 8 lety úplně od základů. Spotify má co do počtu zákazníků obrovskou výhodu, ovšem je zřejmé, že hlavním cílem Applu není z Apple Music hned generovat obrovské příjmy. Je ovšem pravdou, že příjmy ze služeb neustále rapidně rostou.

spotify 50 milionů předplatitelů

Těžko říct, která ze dvou společností by tu druhou v dlouhodobém  měřítku porazila, jelikož Spotify bude muset odstoupit od smluv s několika velkými nahrávacími společnostmi, na druhou stranu ale chtějí představit streamování hudby v CD kvalitě a plánují také vstoupit na burzu. Apple zase nebere Spotify jako konkurenci a navíc se ani nesoustředí čistě na hudbu. Již na jaře se můžeme na Apple Music těšit na dva nové pořady: Carpool Karaoke a Planet of the Apps.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!