imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Spotify začíná s tvorbou vlastního obsahu, stejně jako Apple Music


Přestože se dosud nezdálo, že by obě streamovací služby vzájemně přímo válčili, po oznámení vlastního pořadu Spotify je vše jinak. Představili totiž sérii, kde se bude zpívat v autě. Počkat, to nám něco připomíná…

Budoucnost Apple Music se minulý rok zdála celkem nejistá a vyjasnila se až v nedávné době: vedle nabídky streamované hudby se služba zaměří i na rádiové nabídky, nebudou chybět ani exkluzivní seriály z vlastní dílny. Apple sáhl po osvědčeném konceptu a podepsal smlouvu s Jamesem Cordenem a jeho Carpool Karaoke. Jde prakticky o talkshow se zpěvem, kde se objevují americké celebrity, zejména pak zpěváci. V nové sérii (již pod hlavičkou Apple Music) nemusí Corden sedět přímo za volantem, navíc se objevují i nové lokace či extrémní situace. Celý pořad se tak dočkal velkých změn.

1

Spotify však s reakcí nečekal dlouho – služba totiž po prvních úspěších Apple Music oznámila vlastní sérii jménem Traffic Jam. Pořad přitom velice připomíná právě Carpool Karaoke. Základ obou sérií je totiž stejný, ale Sporify tvrdí, že mezi oběma pořady budou zásadní rozdíly čili že dělají něco zcela jiného. Zatímco u Carpool Karaoke vidíme moderátora a hosty, jak zpívají staré a nové hity, Spotify jde směrem k hip hopu, kde se MCs budou setkávat s hudebními producenty a DJs. Už na první pohled jde z upoutávky zcela jiný pocit – pořad Applu je mnohem více produktem s několika kamerami a jasnou choreografií, zatímco Traffic Jam jde hlouběji do světa rapperů, kde tvůrci jako by nahodile poskládali jednotlivé scény dohromady.

2

Traffic Jam se každý týden dočká nové epizody a jako hosty bude mít hudebníky, které příliš lidí mimo USA nemusí znát. Přestože jste se světem celebrit neměli příliš společného, v Carpool Karaoke jste i tak naráželi na povědomé tváře. Apple Music evidentně vsadil více na mainstream, zatímco Spotify se více soustředí na konkrétní část trhu. I v tomto ohledu jsou oba srovnávané pořady zásadně rozdílné.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!