imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Stanford University tvrdí, že jsou Apple Watch nejpřesnější


V měření srdečního tepu. V přesnosti počtu spálených kalorií se chytré hodinky od Applu na vrcholu nedrží, ale příliš věrohodný není ani žádný z konkurentů. Výzkumníci porovnávali funkce Apple Watch s dalšími zařízeními v kategorii.

Není žádnou novinkou, že Apple Watch zvládají měřit tep velice přesně. V minulosti již několik firem a testovacích skupin zkoušelo přesnost hodinek a všechny výsledky se v pozitivním hodnocení shodovaly. Pomocí senzoru je možné rozpoznat i první příznaky infarktu, což by po uvedení aplikace mohlo zachránit řadu životů.

Nejnovější šetření je však trochu jiné. Nejen v tom, že jde o vyjádření prestižní Stanford University, v rámci vědecké přesnosti jedné z nejvěrohodnějších institucí na světě. V testu se totiž porovnávaly i výsledky konkurence. Otázka je následující: „Jak přesná jsou zařízení z pohledu měření srdečního tepu a počtu spálených kalorií?“

01_stanford_research_claims_apple_watch_most_accurate

Zkušební testy se rozjely s 60 účastníky. Každý z nich pak dělal konkrétní cviky během nošení různých fitness produktů, jako třeba Samsung Gear S2, MIO Alpha 2, Microsoft Band, Fitbit Surge a dalších. Výzkumníci pak změřili jejich výsledky pomocí profesionálních zdravotních pomůcek a porovnávali záznamy s těmi z chytrých zařízení.

Po stránce přesnosti měření srdečního tepu jsme se nedočkali překvapení. Apple Watch měřily nejlépe s mediánovou odchylkou 2 %. Samsung Gear S2 měl horší výsledky, mediánová odchylka dosahovala 6,8 %, což ale také není vůbec špatné. Zajímavý je fakt, že se jednotlivé odchylky měnily v závislosti na vykonávané aktivitě. Nejméně přesné výsledky se obecně naměřily u chůze, naopak nejpřesnější během jízdy na kole.

Obrázek ze studie, který nemusí být jasný.
Obrázek ze studie, který nemusí být jasný.

Z pohledu měření spálených kalorií byly výsledky mnohem horší. S mediánovou odchylkou 27 % zde na nejlepší výsledek dosáhlo zařízení FitBit Surge. Ostatní se dostávali ještě na horší čísla, Microsoft Band měl 33 %, Apple Watch dokonce 40 %. Přestože chytré hodinky od Applu vykazovaly nejstabilnější výsledky, rozhodně nebyly příliš přesné. Úplně nejhorším však byl PulseOn s brutální mediánovou odchylkou 92,6 %. I z hlavy byste pomalu dokázali vymyslet přesnější údaje o spálených kaloriích.

Další obrázek, který taky nemusí být úplně jasný.
Další obrázek, který taky nemusí být úplně jasný.

Přestože jde o vcelku chytré produkty, rozhodně tu máme prostor pro zlepšení. Měření srdečního tepu již máme na slušné úrovni, ale firmy mají ještě velký domácí úkol s měřením spálených kalorií. Od fitness zařízení bychom přeci jen očekávali lepší výsledky.

Na studii se v angličtině můžete podívat zde.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!