imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

StarCraft pro Mac zdarma ke stažení!


Blizzard Entertainment, vývojář a vydavatel jedné z nejoblíbenějších sci-fi strategií historie, se rozhodl v rámci propagace nové 4K verze StarCraftu pro uvolnění původní hry zdarma ke stažení.

Poslední dobou trochu tlačíme na nostalgickou vlnu. Včera jsme tu měli článek o Internet Archive, kde si můžete vyzkoušet staré programy Applu třeba až z osmdesátých let, dnes tu pak máme zprávu o prvním dílu oblíbené sci-fi strategie StarCraft – ta je totiž nyní pro všechny dostupná zdarma.

01_free_starcraft_for_mac

Jestliže se hraní příliš nevěnujete a titul neznáte, jde o realtimeovou strategii, jež se odehrává přelomu 25. a 26. století. Hlavní dějová linka StarCraftu se odvíjí kolem konfliktu tří velkých civilizací o vládu nad vzdálenou částí Mléčné dráhy. Hra se okamžitě stala hitem, ostatně jako většina dalších her od Blizzardu (WoW, LoL a další). Největší popularitu si však jednoznačně získala v Koreji. Zde se kolem značky odehrávají obrovské šampionáty s přímými přenosy, prodaly se miliony kopií obou dílů série a těší se z obrovské uživatelské základny. Druhý díl hry mimochodem vyšel v roce 2010.

Původní hra už je na poměry videoher pořádná babička, Blizzard s ní přišel v roce 1998. Tato původní verze včetně datadisku StarCraft: Brood War je nyní dostupná zdarma z oficiálních stránek Blizzardu. Remasterovaná verze hry ve 4K vyjde brzy. Blizzard je jednou z firem, jež své hry hojně vydává i pro macOS, ani uživatelé Maců si tak nostalgický návrat na přelom tisíciletí nemusí odpouštět. Titul si určitě mohou vyzkoušet i ti, kteří videohrám obecně příliš neholdují – vždyť je to zdarma a odinstalovat můžete vždy.

Jak bylo uvedeno výše, StarCraft: Remastered vyjde v průběhu léta. Blizzard připomíná, že zachoval všechny základní herní mechanismy originální hry, do níž se zamilovaly miliony hráčů. Jedinou změnou bude vylepšený grafický kabátek a vysoké rozlišení.

Jednou z hlavních předností strategií se často stává multiplayer, stejně je tomu i u StarCraftu. Blizzardu se naštěstí podařilo překonat všechny technické překážky a remasterovaná verze bude kompatibilní s tou původní. Hráči se tak budou moci na bojištích utkávat nezávisle na tom, kterou z verzí na svém zařízení mají nainstalovanou. Stejně tak odpadne obava z toho, že kdyby člověk v létě přesedlal na novou verzi, přišel by o současné přátelé na hraní.

Hru můžete zdarma pro Mac (a Windows) stahovat na těchto stránkách. Teď už si jen příjemného dárku užívejte!

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!