imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

StarCraft pro Mac zdarma ke stažení!


Blizzard Entertainment, vývojář a vydavatel jedné z nejoblíbenějších sci-fi strategií historie, se rozhodl v rámci propagace nové 4K verze StarCraftu pro uvolnění původní hry zdarma ke stažení.

Poslední dobou trochu tlačíme na nostalgickou vlnu. Včera jsme tu měli článek o Internet Archive, kde si můžete vyzkoušet staré programy Applu třeba až z osmdesátých let, dnes tu pak máme zprávu o prvním dílu oblíbené sci-fi strategie StarCraft – ta je totiž nyní pro všechny dostupná zdarma.

01_free_starcraft_for_mac

Jestliže se hraní příliš nevěnujete a titul neznáte, jde o realtimeovou strategii, jež se odehrává přelomu 25. a 26. století. Hlavní dějová linka StarCraftu se odvíjí kolem konfliktu tří velkých civilizací o vládu nad vzdálenou částí Mléčné dráhy. Hra se okamžitě stala hitem, ostatně jako většina dalších her od Blizzardu (WoW, LoL a další). Největší popularitu si však jednoznačně získala v Koreji. Zde se kolem značky odehrávají obrovské šampionáty s přímými přenosy, prodaly se miliony kopií obou dílů série a těší se z obrovské uživatelské základny. Druhý díl hry mimochodem vyšel v roce 2010.

Původní hra už je na poměry videoher pořádná babička, Blizzard s ní přišel v roce 1998. Tato původní verze včetně datadisku StarCraft: Brood War je nyní dostupná zdarma z oficiálních stránek Blizzardu. Remasterovaná verze hry ve 4K vyjde brzy. Blizzard je jednou z firem, jež své hry hojně vydává i pro macOS, ani uživatelé Maců si tak nostalgický návrat na přelom tisíciletí nemusí odpouštět. Titul si určitě mohou vyzkoušet i ti, kteří videohrám obecně příliš neholdují – vždyť je to zdarma a odinstalovat můžete vždy.

Jak bylo uvedeno výše, StarCraft: Remastered vyjde v průběhu léta. Blizzard připomíná, že zachoval všechny základní herní mechanismy originální hry, do níž se zamilovaly miliony hráčů. Jedinou změnou bude vylepšený grafický kabátek a vysoké rozlišení.

Jednou z hlavních předností strategií se často stává multiplayer, stejně je tomu i u StarCraftu. Blizzardu se naštěstí podařilo překonat všechny technické překážky a remasterovaná verze bude kompatibilní s tou původní. Hráči se tak budou moci na bojištích utkávat nezávisle na tom, kterou z verzí na svém zařízení mají nainstalovanou. Stejně tak odpadne obava z toho, že kdyby člověk v létě přesedlal na novou verzi, přišel by o současné přátelé na hraní.

Hru můžete zdarma pro Mac (a Windows) stahovat na těchto stránkách. Teď už si jen příjemného dárku užívejte!

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!