imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Steve Wozniak: Apple je nesmrtelný


Podle spoluzakladatele Applu není snadné si představit, že by zde Apple nebyl i v roce 2075, stejně jako Google nebo Facebook. Wozniak se v rozhovoru pro USA Today vyjádřil, že má Apple tolik peněz, že by mohl investovat doslova do čehokoliv by chtěl.

Žijeme ve velice zvláštním světě. Před pár desetiletími společnosti přicházely a odcházely a svět kolem nás se neustále měnil. Dnes máme pár společností, které tvoří elitní skupinu schopnou tvář světa měnit sama o sobě. Do této skupiny patří mnoho společností ze Silicon Valley, kde se vyrábějí technologické produkty a služby výrazně ovlivňující životy běžných lidí.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Steve Wozniak toto odvážné tvrzení pronesl na Silicon Valley Comic Conu na otázku, kde podle něj bude lidstvo v roce 2075. Spoluzakladatel Applu a přítel Steva Jobse prozradil, že o této otázce hodně přemýšleli ještě při sestavování počítačů Apple I v oné malinké garáži. Wozniak i Jobs věřili, že zde Apple bude navždy, což zas tak nepravděpodobné není, zejména když vezmeme v potaz jeho momentální finanční situaci.

Apple zde bude ještě dlouhou dobu, podobně jako IBM (které bylo založeno v roce 1911). Podívejte se na peníze Applu. Může investovat do čehokoliv. Bylo by směšné s nimi nepočítat (kolem roku 2075). To stejné platí i pro Google a Facebook.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Překvapit se dá ale i Steve Wozniak. Před Comic Conem se zúčastnil ještě jedné akce, na které se potkala původní skupina pracující na Applu I. Při té příležitosti byla v Seattlu otevřena výstava, na které měl spoluzakladatel Applu možnost se setkat se spoluzakladatelem Microsoftu Paulem Allenem. Tyto dvě technologické ikony se přitom osobně nikdy před tím nepotkaly.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!