imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Steve Wozniak: Apple je nesmrtelný


Podle spoluzakladatele Applu není snadné si představit, že by zde Apple nebyl i v roce 2075, stejně jako Google nebo Facebook. Wozniak se v rozhovoru pro USA Today vyjádřil, že má Apple tolik peněz, že by mohl investovat doslova do čehokoliv by chtěl.

Žijeme ve velice zvláštním světě. Před pár desetiletími společnosti přicházely a odcházely a svět kolem nás se neustále měnil. Dnes máme pár společností, které tvoří elitní skupinu schopnou tvář světa měnit sama o sobě. Do této skupiny patří mnoho společností ze Silicon Valley, kde se vyrábějí technologické produkty a služby výrazně ovlivňující životy běžných lidí.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Steve Wozniak toto odvážné tvrzení pronesl na Silicon Valley Comic Conu na otázku, kde podle něj bude lidstvo v roce 2075. Spoluzakladatel Applu a přítel Steva Jobse prozradil, že o této otázce hodně přemýšleli ještě při sestavování počítačů Apple I v oné malinké garáži. Wozniak i Jobs věřili, že zde Apple bude navždy, což zas tak nepravděpodobné není, zejména když vezmeme v potaz jeho momentální finanční situaci.

Apple zde bude ještě dlouhou dobu, podobně jako IBM (které bylo založeno v roce 1911). Podívejte se na peníze Applu. Může investovat do čehokoliv. Bylo by směšné s nimi nepočítat (kolem roku 2075). To stejné platí i pro Google a Facebook.

steve wozniak apple je nesmrtelný

Překvapit se dá ale i Steve Wozniak. Před Comic Conem se zúčastnil ještě jedné akce, na které se potkala původní skupina pracující na Applu I. Při té příležitosti byla v Seattlu otevřena výstava, na které měl spoluzakladatel Applu možnost se setkat se spoluzakladatelem Microsoftu Paulem Allenem. Tyto dvě technologické ikony se přitom osobně nikdy před tím nepotkaly.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!