imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Studie srdce od Applu se blíží do finále


Iniciativa Applu sbírat data kolem arytmie odstartovala v listopadu, využívaly se přitom Apple Watch a chytré algoritmy. Společnost následně informace využije k vývoji dalších zařízení.

Aplikace Heart Study sbírá data od loňského listopadu, do akce se zapojují uživatele na území Spojených států. Ve spolupráci se Stanford University tak firma pomáhá k výzkumu kardiovaskulárního systému. Apple Watch pomáhají díky měření krevního proudění žilami, a to skrze speciální diody citlivé na světlo.

Hodinky zvládnou sledovat počet úderů srdce a další data. V kombinaci s algoritmy od Applu nejde jen o poznámky ke kardiakům, ale upozorňuje na kondici i dalších uživatelů. Program je dostupný pouze pro lidi s perfektním srdečním stavem a znalostí angličtiny.

Podle mobiHealthNews byly studie od Applu zaslány FDA, společně s nimi firma poslala i svůj pohled na to, jak by se v budoucnu mohly vyvíjet specializovaná zařízení. Mělo by tak vzniknout oficiální zdravotnické zařízení od Applu.

Před několika měsíci jsme psali, jak Apple Watch zachránily život. Scott Killian je skutečně zdravý a zodpovědný padesátník – pravidelně cvičí, dává pozor na svůj zdravotní stav. Šel proto v padesáti na kompletní zdravotní prohlídku. Jednoho dne ho hodinky vzbudily, protože měl svůj tep na 120 úderech za minutu. Rozhodl se pro svůj klid zajít do nemocnice.

V nemocnici mu objevili srdeční problém, okamžitě se proto podrobil operaci. Udělal dobře, když se rozhodl obrátit na doktory, další den už by se prý nemusel probudit.

Jde o skvělou ukázku toho, jak je podobné zařízení důležité a jak velký potenciál se na trhu právě nachází. Spekuluje se o příchodu speciálního řemínku pro Apple Watch, jenž zvládne udělat EKG v domácích podmínkách. Jestliže pak FDA schválí data od Applu, z hodinek by se mohl stát zdravotnický standard.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.