imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Takhle by mohl vypadat nový Mac Pro 2


Update Apple Mac Pro nepřišel celých 1119 dní, tři věci by se tak letos mohly stát. První je, že se ukončí výroba Maců Pro. Druhou je, že se nestane nic. A třetí je, že přijde něco skutečně brutálního.

Phil Schiller dal na prezentaci Macu Pro jasnou odpověď všem, kteří tvrdí, že Apple už není inovativní společností. Vyřčená věta „Can’t innovate anymore, my ass!“ přesně zapadla k obnovenému Macu Pro.

Od té doby se však kolem zařízení nestalo nic nového, dokonce ani zásadnějších snížení ceny. Vypadá to, jakoby Apple zapomněl na updaty pro svůj nejsilnější stolní Mac. Zatím nemáme žádné informace o tom, že by se měl vylepšený Mac Pro objevit někdy v blízké budoucnosti.

Pascala Eggerta, art direktora Cryteku, přestalo čekání bavit, a nadesignoval si tak pro sebe Mac Pro, jak by podle něj měl vypadat. Co nějak takhle?

01_mac_pro_2_design_idea

Někdy je větší skutečně lepší, na tom se můžeme shodnout, zejména ve chvíli, kdy u stolních počítačů není velikost takovým problémem.

02_mac_pro_2_design_idea 03_mac_pro_2_design_idea

Díky více prostoru bychom do počítače mohli vložit tolik SSD disk, kolik by se nám zlíbilo. Jedinou nevýhodou je, že oproti zabudovaným pamětem jsou vložené o dost pomalejší.

04_mac_pro_2_design_idea

Dvě PCIe grafické karty? To zní dobře, ale nějak by musely být chlazeny.

05_mac_pro_2_design_idea

Počet portů se může zdát trochu přehnaný, na druhou stranu by si na Apple skutečně nikdo nemohl stěžovat za nedostatek vstupů.

06_mac_pro_2_design_idea 07_mac_pro_2_design_idea

Koncept samotný nevypadá vůbec zle, ale počítač by měl jeden velký problém. Tím je, že by se jeho cena vyšplhala na neuvěřitelných 6.500 eur (přibližně 175 tisíc korun)… To samotné by okamžitě zabilo slogan na šasi „Uncompromised“, jelikož vysoká cena už je sama o sobě kompromisem.

Mac Pro 2 se ani v nejmenším tomuto konceptu podobat nebude, hlavní otázkou však spíš vedle designu zůstává, jestli vůbec někdy přijde. Nebo Apple prostě jen pomalu a potichu vystrkává tento produkt ze své nabídky, aby musel inovovat méně věcí?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!