imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Takhle by to vypadalo, kdybyste si chtěli poskládat iPhone


V Číně je evidentně možné všechno, můžete si dokonce za pomoci experta během pár dní poskládat vlastní telefon. A když máte chuť, nakoupíte všechny potřebné součástky na výrobu funkčního iPhonu v ulicích Šen-čenu. Jestliže jste někdy narazili na neskutečně levné iPhony na stránkách čínských obchodů, tady vidíte, jak vznikají.

Šen-čen vyrostl na základech levných produktů z místních technologických firmiček, jež stíhaly držet krok s rozvíjejícím se trhem. Tím nejznámějším zástupcem je Huawei, firma, která na trhu získává stále větší podíl a popularitu. Aktuálně se drží mezi třemi největšími výrobci telefonů na světě. Analytici navíc odhadují, že by firma mohla během několika let předskočit i Apple. Jak však může firma ze zelené louky vyrůst v jeden z hlavních článků světového trhu během několika let?

01_how_to_put_an_iphone_together_from_parts

Odpověď se schovává přímo v Šen-čenu samotném, kde na trzích neprodávají levné ponožky nebo trenky, ale různá elektronika, falešná šasi iPhonů, baterie a řada dalších součástek, které se tu objevily po rozebrání původních telefonů. Odborník si pomocí nich pak může v klidu poskládat funkční telefon. Tento postup rozhodně není legální, a musíte mít také štěstí, že vámi nakoupené součástky budou skutečně fungovat. Softwarový vývojář Scotty Allen se v následujícím videu podíval na to, zda je takto vůbec možné poskládat funkční iPhone.

Odpověď je zcela jistě ano, ale aby se to člověku podařilo, musí mít k ruce zkušeného nákupčího, který mu s hledáním součástek poradí. Tento rádce by měl také umět dobře anglicky (resp. jazykem vaší komunikace), měl by být trpělivý a rozhodně by měl problematice rozumět. Allen je už z podstaty své práce zaměřený hlavně na software, při skládání telefonu jde ale o hardware. Je neuvěřitelné vidět, že na místních trzích můžete nakoupit skutečně skoro všechno.

Chtěl jsem vidět, jestli je to skutečně možné.

– řekl Scotty Allen magazínu The Verge.

02_how_to_put_an_iphone_together_from_parts

Allen prozradil, že na poskládání iPhonu 6s utratil asi 1.000 dolarů. Za tuto cenu by si mohl bez problému koupit telefon v obchodě. Allen ale dodal, že kdybyste nepočítali žádné další náklady a zbytné součástky, vyšel by smartphone na 300 dolarů. Za stejnou cenu jej pak můžeme vidět na pochybných čínských e-shopech. Pochopitelně se na ně nevztahuje žádná záruka, a navíc jde o ilegální aktivitu. Koupi na podobných místech bychom tak vážně nedoporučovali.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!