imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Takto bude fungovat rozpoznávání obličeje na iPhonu 8


Skoro všechny důležité zdroje o tom mluvily – přední displej iPhonu 8 bude napěchovaný různými senzory. Ale jak a na co můžete použít třeba takový 3D senzor? Ming-Chi Kuo nám to poví!

Bylo tu tolik tipů, možností, spekulací a proroctví o iPhonu 8 a nadcházející keynote k iPadu, že Kuo už nemohl dále mlčet. Pro nás je to pochopitelně dobře, protože právě on patří k nejspolehlivějším zdrojům, když dojde řeč na eventy Applu. Z aktuálních informací je jisté, že se chystá něco velkého s přední kamerkou. Tento fakt si můžeme spojit s nákupem startupu RealFace a s dřívější zprávou právě od Kua. Tchajwanský analytik si stále stojí za dřívějšími tvrzeními a ještě přilévá olej do ohně hypu:

iPhone s OLED displejem bude zahrnovat revoluční přední kameru a infračervený modul, který dokáže rozpoznat 3D prostor před ním.

01_this_is_hove_face_recognition_will_work

Hned si uvědomíme, že dosud přední kamerky zvládnou svět sledovat pouze ve dvou dimenzích. Není na tom nic špatného, dokud tedy chceme jen dělat selfíčka. Jakmile bychom chtěli dělat něco komplikovanějšího, potřebujeme 3D prostor. A co může být komplikovanějšího než rozpoznávání tváře, skenování duhovky nebo 3D selfie? Kuo pak jde ještě dál a mluví o nové herní éře, kdy budete moci vyměnit obličej postavičky za svůj vlastní. Kdo se nemůže dočkat, až se v roli Maria proběhne za pár zlaťáky?

Hardware bude poháněn algoritmy startupové společnosti jménem PrimeSense, jíž Apple koupil už v roce 2013. Telefon bude schopný díky spolupráci hardwaru a softwaru rozpoznat prostorové rozmístění objektů. Jednodušší verzi jsme mohli zahlédnout už u iPhonu 7 Plus, kdy jeho duální kamera zvládala za pomocí dvou fotek poskládat 3D prostor a vytvořit díky tomu krásné výsledky.

Se specializovaným hardwarem pochopitelně můžete dosáhnout na mnohem lepší výsledky. Kuo tak asi nepřeháněl, když mluvil o něčem revolučním. Infračervený senzor bude vyráběn ve Foxconnu a bude založen na principu „vertical-cavity surface-emitting laser technology“ od firmy Lumentum.

Analytik KGI ještě doplnil, že se nějakého toho updatu dočká i zadní kamerka, současný duální systém se tak může stát přežitým. My bychom si na to však nevsadili, jelikož je duální kamera důležitá pro optický zoom, ale je rovněž možné jiné řešení.

02_this_is_hove_face_recognition_will_work
Například Samsung Galaxy Note 7 používá velice pokročilé skenování duhovky.

Kuo si myslí, že je Apple v rámci 3D algoritmů roky napřed před Androidem. Kdyby to byla pravda, znamenalo by to následující:

Apple by opět pozvednul již existující technologii na novou úroveň, stejně jako tomu bylo dříve třeba u čteček otisků prstů.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!