imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone prototyp cesta

Takto cestují prototypy iPhonu


Apple se snaží ze všech sil, aby své telefony ochránil před prozrazením a fanoušci je mohli poprvé vidět až na keynote. To, že ne vždy se jim to povede, je už věc druhá, i tak je ale společnost v uchovávání tajemství opravdu dobrá.

Být prototypem iPhonu musí být jeden z nejbezpečnějších životů na planetě. Máte kolem sebe bezpečnostní tým velikosti ochranky prezidenta USA a vaše cestovní směrnice jsou stejně přísné jako Papežovy. Na druhou stranu je pravda, že se k vám chce dostat stejně lidí, jako k Madonně po jejím koncertě.

Základem veškerého podnikání je utajení a to samozřejmě platí také pro iPhony. Pro Apple bude vždy lepší, když budou jeho nová zařízení zahalena rouškou tajemství, pověstmi a humbukem. Chtějí, aby si o iPhonech povídali všichni, aniž by až do samotné keynote přesně věděli, na co se mohou těšit. Jelikož je ale o tyto produkty takový zájem, přirozeně během náročné produkce a přepravě dojde k nějakému úniku informací. Nicméně pravdivé informace se dost často mezi těmi nepravdivými zvěstmi a falešnými fotografiemi ztratí, takže uživatelé stejně většinou neví, co pravda je, a co není.

iphone prototyp cesta
Tento obrázek byl například vydán šest měsíců před uvedením iPhonu 7 Plus .

Je tedy pochopitelné, že kdyby se dostal do rukou veřejnosti oficiálně podepsaný prototyp, neslo by to s sebou fatální následky. V takové situaci by totiž bylo vše jasné a veškeré dohady by ustaly, humbuk by byl pryč. Lidé by sice iPhone kupovali stále, taková chyba by ale Apple zřejmě stála hodně. Bylo by to jako například, kdyby někdo zveřejnil recept na Coca Colu, celý mýtus by byl zničen.

Aby se tomuto předešlo, společnost musí mít zavedeny velice přísné instrukce o tom, kdo, kdy, kde a do kdy může prototyp testovat. Obzvláště opatrní musí být při přepravě, která tvoří potencionálně největší riziko pro odtajnění iPhonu. Tony Fadell málem ztratil na letišti prototyp prvního iPhonu. Něco takového by se ale dnes určitě nestalo, alespoň to naznačují fotografie Sonny Dicksona.

iphone prototyp cesta

Na fotografii můžete vidět speciální obal, který Apple používá pro přepravu svého drahocenného miláška z jednoho místa na druhé. Hlavním cílem je se ujistit, aby nikdo před svatbou nevěstu neviděl. Jeden z vtipálků řekl, že jelikož všechny nové modely vypadají prakticky stejně, bylo by nenápadnější, kdyby prototyp jednoduše vložili průhledného obalu. Pravda, žluté nálepky mohou připomínat policejní kordony, minimálně se ale společnost dozví o všech neoprávněných otevřeních včas, aby mohla povolat najaté zabijáky.

iphone prototyp cesta

Po otestování se napíší výsledky na dané kousky papíru na zadní straně obalu. V rámci bezproblémového transportu obdrží všechna zařízení „pas“ a několik sledovacích kódů.

Po tom všem je iPhone připraven vyrazit na celosvětovou tour mezi továrnami v Cupertinu a v Číně.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!