imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

jak děti generace z zachraňují životy

Takto zachraňují děti generace Z lidské životy


4letý britský chlapec zavolal pomoc pro svou zkolabovanou matku. Nicméně ji nezavolal takovým způsobem, jakým bychom to udělali my všichni, ale s pomocí Siri.

Mladá generace Z, tedy lidé narození po roce 1996, se označuje také jako digitální a internetová generace, jelikož vyrůstala v době, kdy byla technologie každodenní součástí jejich životů. I když to nemusíte hned chápat, následující příběh vám pomůže pochopit, co tato fráze znamená v praxi.

jak děti generace z zachraňují životy

Kdybyste měli zavolat sanitku, pravděpodobně 99 % našich čtenářů by zvedlo telefon a vytočilo číslo, které je jim vštěpováno již od útlého dětství, tedy 155. Po obeznámení dispečera se situací byste pravděpodobně vyčkali do příjezdu sanitky. Ovšem „ta dnešní mládež…“

Matka 4letého Romana z Anglie ztratila vědomí. Klučina naštěstí ihned věděl, co má dělat, a zavolal policii. Abychom byli přesní: zvedl ruku jeho bezvládné matky, odemknul pomocí jejího prstu její telefon (!), aktivoval Siri (!) a požádal ji o pomoc. Siri poté správně kontaktovala policii. Dialog s policí byl nahrán i na YouTube a stojí za to si ho poslechnout. Je až rozkošné, jak zůstává malé dítě naprosto klidné a konečně přesvědčí dispečerku, že se nejedná o omyl, ale opravdový stav nouze.

Sanitka díky tomu dorazila za 13 minut a matka opravdu ležela v bezvědomí na zemi. Naštěstí se matce nic vážného nestalo a po pár dnech byla propuštěna z nemocnice domů. Roman bude pravděpodobně po několik dní doma opravdovým hrdinou. Šťastný konec!

A co se tohoto příběhu týče, kráká připomínka: ačkoliv je Roman velice bystrý hoch, když ví, jak odemknout matčin telefon za pomoci jejího otisku prstu, k zavolání pomoci ho nepotřebujete. Tu můžete zavolat i bez odemknutí přístroje ťuknutím na „Emergency“ v levém dolním rohu zamknutého telefonu. V případě Apple Watch zmáčkněte tlačítko na straně hodinek a držte jej tak dlouho, dokud se na nich nezobrazí posuvné Emergency. Jeho přetažením zařízení začne volat pomoc.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!