imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

dostupný ipad

Takže jaké iPady si nyní můžeme koupit?


WWDC nebylo jedinou událostí, která poněkud zamíchala produktovou řadou tabletů: společnosti se to podařilo také malou aktualizací pár měsíců před keynote. V tomto článku bychom rádi objasnili, jaké tablety momentálně Apple skutečně nabízí.

Apple si s názvy svých produktů rád hraje. Stačí si vzpomenout na Apple Watch a jméno Series 1, které představovalo druhou generaci chytrých hodinek. Kromě toho jsme tu měli opravdovou první Apple Watch, které můžeme zjednodušeně označovat jako Series 0 a nejnovější model Series 2.

Paleta iPadů pak prošla v posledních měsících velkými změnami a k dostání jsou jak modely opravdu staré, tak úplně nové. Abychom se vyhnuli všelijakým zmatkům, vytvořili jsme pro vás seznam všech aktuálních zařízení.

iPad Pro

Začneme řadou, která prošla v poslední době největšími změnami, výkonný iPad Pro s podporou Apple Pencil. Na WWDC byla představena největší změna v podobě 10,5“ displeje místo 9,7“. Díky tenčímu rámečku je přitom fyzická velikost v podstatě stejná jako u předchůdce.

dostupný ipad

Tento model se dá považovat za toho nejmodernějšího ze všech. Nejvýznamnějším posunem je pravděpodobně displej s obnovovací frekvencí 120Hz a 6jádrový procesor A10X společně s 12jádrovým GPU. Oproti předchozímu modelu je tak zařízení rychlejší o 30, respektive 40 %, a to ani ten nebyl nijak slabý. Dále se dostalo na 12MP 4K fotoaparát se stabilizací obrazu a 7MP přední HD fotoaparát pro FaceTime. Díky technologii ProMotion navíc dosahuje Apple Pencil odezvy pouhých 20 milisekund.

Pokud potřebujete větší displej, můžete sáhnout po 12,9“ iPadu, kterému se také dostalo všech zmíněných novinek, až na tenčí rámeček. Nicméně procesor a GPU nové jsou a fotit můžete podobně úchvatným fotoaparátem. Sbohem nemusíte dávat ani ProMotion, záleží jen a pouze na tom, jak velký displej potřebujete.

dostupný ipad

iPad

V březnu byl představen nový model jednoduše pojmenovaný iPad a nahrazující předchozí sérii Air. Jde o zajímavou modernizaci hned z několika důvodů. Apple snížil cenu a napravil několik věcí, na druhou stranu je o něco horší displej a o něco málo jsou větší jeho rozměry.

Práci zastane místo A8X procesor A9, displej zůstane ve velikosti 9,7“, ale na podporu Apple Pencil byste stále čekali marně. Kapacita baterie se nezměnila, zadní fotoaparát má stále 8MP a přední 1,2MP. Tělo ovšem vzrostlo z 6,1mm na 7,5mm.

V podstatě jde o vysoce kvalitní produkt za dobrou cenu (pravděpodobně za tu nejlepší z celé této palety) s očividnými limity. Tento produkt doporučujeme lidem, kteří hledají spolehlivý tablet pro funkci multimediálního centra a ne pro práci.

dostupný ipad

iPad mini

A konečně se dostáváme k nejstaršímu produktu celé řady, iPadu mini 4. Apple tento produkt představil v listopadu roku 2015 a hardware je tak již trochu v nevýhodě, i tak se ale jedná o dobré zařízení (zároveň o jediné s menším displejem).

Co se zmíněného hardwaru týče, tak je osazen procesorem A8 a koprocesorem pro detekci pohybu M8. Displej má velikost pouze 7,9“, za to ovšem 326 pixelů na palec, což je daleko více než jakýkoliv ze zmíněných modelů, které mají 264 pixelů na palec. Fotoaparáty mají rozlišení 8MP a 1,2MP, výdrž na baterii je opravdu dobrá a cena více než přívětivá. Pokud je pro vás nejdůležitější menší velikost a hardware vás až tak moc nezajímá, iPad mini 4 se před těmi ostatními rozhodně neztratí.

dostupný ipad

Toto jsou v rychlosti tři kategorie momentálních tabletů Applu. Máme tu malý iPad mini 4, standard v podobě iPadu s větším displejem a verzi Pro pro všechny, kteří ke své práci potřebují vyšší výkon a Apple Pencil. Nezáleží na tom, jaký iPad si vyberete, mějte na paměti, že segment tabletů je tím největším vítězem poslední aktualizace iOS 11.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!