imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tesla Model 3 by mohla být stejně důležitá jako iPhone před 10 lety


Stránky zabývající se automobily poslední dny žijí z Tesly, konkrétně Modelu 3. Analytici tvrdí, že představení nového vozidla z dílny Tesly by mohlo být stejně důležitou událostí, jakou bylo představení iPhonu v roce 2007.

Tesla Model 3, automobil známý také jako „levná Tesla“ nebo „Tesla pro lidi“. Novinka se dočkala mnohem většího úspěchu, než se čekalo – během prvních 24 hodin si elektromobil s očekávanou cenou 35 tisíc dolarů předobjednalo přibližně 158 tisíc zájemců. Vzhledem k luxusnímu designu a nízké spotřebě půjde o vozidlo nejvyšší kvality za nízkou cenu.

První automobily ze série právě sjely z výrobní linky. Podle zpráv magazínu Fortune se prvních 30 šťastlivců dočká svého vozidla již 28. července na předávací akci. V srpnu firma plánuje vyrobit 100 kusů, v září pak 1500 kusů. Když vše půjde podle plánu, od prosince zvládne společnost vyrábět 20 tisíc vozidel měsíčně.

Gene Munster je člověk, který napsal celou řadu analýz kolem Applu – u nového elektrického sedanu od Tesly myslí, že jde pro trh s automobily o stejně důležitou událost, jakou byl pro mobilní trh iPhone v roce 2007.

Věříme, že se časem podíváme zpět na představení Modelu 3 a budeme jej srovnávat s iPhonem, který se ukázal být katalyzátorem přechodu na mobilní výpočetní techniku.

Představa, že Tesla zvládne vyrobit do roku 2025 celkem 2,5 milionu kusů, se zdá být trochu přehnaná – zejména když si uvědomíme, že automobilů Tesla se v loňském roce vyrobilo jen 100 tisíc. Munster však poznamenává, že se hardware sice nedokáže vyvíjet stejně rychle jako software, rozhodně však může zrychlovat.

Když se ohlédneme zpět na iPhone v roce 2007, bylo těžké si představit, že by firma vyráběla 50 milionů telefonů ročně, v roce 2015 však společnost prodala 232 milionů kusů.

Tesla Model 3 se dočkává skvělých prodejů, dotýká se totiž mnohem větší cílové skupiny. A to i přesto, že když člověk bude mít zájem o lépe vybavený model, cena samozřejmě vyletí mnohem výše než na 35 tisíc dolarů. I základní model však bude stejně výhodný jako dražší modely. Firma pro vozidla poskytuje neustálé softwarové updaty, takže i Model 3 může fungovat jako samořiditelné auto. Dosah automobilu pak má být až 350 kilometrů na jedno nabití.

Zdroje: Fortune, The Verge a iDownloadBlog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!