imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Test Beoplay H4


B&O PLAY v poslední době zařadil u představování produktů vyšší rychlost – něco nového se nám na pulty dostane každý měsíc, třeba Beoplay A2 Active, případně jejich poslední reproduktor Beoplay M5. Od posledního uvedení náhlavních sluchátek již však nějaká doba uběhla, byl tak pro dánského výrobce nejvyšší čas ukázat novinku i zde.

Je dobré podívat se, odkud B&O PLAY pochází. Značka byla původně stvořena prestižní společností Bang & Olufsen, jež se snažila poskytnout své produkty se skvělou kvalitou a designem širšímu publiku, a to zejména cenou. Během let se pak vzhled stal mnohem důležitější součástí produktů a dnes jde o jeden z hlavních znaků zařízení od B&O PLAY. Produktová nabídka byla zprvu velice střídmá, časem se však značně rozrostla (a stále roste) – dnes můžeme vybírat z devíti reproduktorů, sedmi náhlavních a pěti in-ear/špuntových sluchátek.

Model Beoplay H4, který byl představen minulý týden, je prakticky vstupní úrovní ke značce formou bezdrátových náhlavních sluchátek. B&O PLAY nedávno představil hned několik modelů s Bluetooth, což není vzhledem k vývoji celého trhu žádné překvapení, nesmíme zapomenout ani na absenci sluchátkového jacku u iPhonu 7 (a pravděpodobně i u následujících modelů značky). H4 jsou však zajímavá z jiného pohledu – design nabourává dosavadní styl u modelů H6, H7, H8 a H9. Ne, že by byl ošklivý, ale vždy je super mít výběr.

01_beoplay_h4_test_mega

Vnějšek

Začněme jako obvykle, tedy balením. Beoplay H4 přichází v krabici podobné té u A2 Active, zvolený design však více sluší podlouhlejšímu balení, které jsme viděli u posledně testovaných sluchátek. Po otevření krabice zde najdeme sluchátka uložena na měkké výplni, pod ní je pak veškeré příslušenství – toho však moc není. Vzhledem k tomu, že jde o nejlevnější model od B&O PLAY, firma zde šetřila zcela záměrně. Dostaneme tedy kabel se sluchátkovým konektorem a krátký nabíjecí kabel. Nedočkáme se ani nějakého přenosného sáčku, což je vcelku nešťastné. Když už jsme u příslušenství, ani nabíjecí kabel není bez chyby – je velice krátký, asi 30cm, a jelikož mluvíme o základním kabelu s USB-A – micro-USB konci, nemá příliš reálného využití. Na propojení se zásuvkou či notebookem je prostě nepohodlný. Díky standardu, který sluchátka používají, však můžeme použít libovolný jiný kabel.

To byla negativa, pojďme však k samotným Beoplay H4, což je skvělý kus technologie. Je pravda, že každý má úplně jiný styl, ale sluchátka dle našeho názoru vypadají úchvatně. Je to prostě základ, jde o pocit, který dokážou jednotlivé šedé základny s disky v barvě odstínů mědi vytvořit. Jsou moderní, jednoduchá, retro a tradiční najednou. Design má na starosti Jakob Wagner, jenž ostatně navrhuje celou řadu H od dánského výrobce. V současnosti je dostupná pouze jedna barevná varianta – Charcoal Grey – ale zákulisní informace tvrdí, že by měly dorazit i další varianty. B&O PLAY prý připravuje další barvy podle jednotlivých ročních období.

02_beoplay_h4_test_mega

Přestože jde o základní model dánského výrobce, použité materiály jsou i nadále prémiové. Náhlavní oblouk je vytvoření z flexibilní nerezové oceli s textilním polstrováním na vnitřní a koženým potažením na vnější straně. Polstrování na obou sluchátkách je pak potaženo jemnou jehněčí kůží, jak je ostatně u firmy zvykem. Reproduktory jsou umístěny v plastových mušlích, materiál je však velice příjemný na dotyk a nejde o klasický tvrdý plast. Jednotlivé kabely nejsou vzhledem k designu uvnitř těla sluchátek, ale jsou potaženy látkovou vrstvou a prostě vedou vnějškem. Mušle je možné otáček o 90 stupňů, není tedy problém je „narovnat“ a nosit je takto třeba v batohu. Konektory a tlačítka nalezneme na pravé straně sluchátek. Sluchátka samotná pak mají rozměry 195 x 220 x 50 mm, váží 235 gramů, a jde tedy o zařízení z kategorie lehčích.

Vnitřek

Beoplay H4 budeme k našemu zařízení připojovat zejména pomocí Bluetooth, jenž je zde ve verzi 4.2. Navíc využívá AAC kodeku, který napomáhá ke správné synchronizaci videa a zvuku, při sledování Apple TV bychom tak neměli mít nejmenší problém. Firma slibuje desetimetrový dosah, což je zásadně nižší číslo než obvyklých třicet metrů. Na druhou stranu od našeho zařízení dál než na deset metrů stejně chodit nebudeme. Během běžného používání jsme si žádných problémů s připojením nevšimli, zvuk se začal vytrácet až při odchodu z místnosti a vzdálenosti asi patnácti metrů. Sluchátka si umí zapamatovat až osm zařízení najednou a následně se k nim automaticky připojovat.

03_beoplay_h4_test_mega

O zvuk se na každém uchu stará reproduktor s průměrem 40 mm. Jelikož jde o bezdrátová sluchátka, musíme v nich mít i baterii. Ta má kapacitu 600 mAh a stejně jako u ostatních sluchátek od B&O PLAY je nevyjímatelná. Firma udává 19 hodin přehrávání a 100% nabití za 2 a půl hodiny. Nemusíte se však bát, že by Beoplay H4 přestaly hrát v tu nejhorší chvíli – stále máte možnost kdykoliv sluchátka propojit přiloženým jack-jack kabelem.

Na samotném kabelu nenajdeme žádný mikrofon nebo tlačítka (jelikož vše funguje primárně bezdrátově). Ovládání tedy nalezneme na obvyklé pravé straně sluchátek, i když nejde o senzorová tlačítka jako u dražších modelů. Pro někoho to však může být dobrá zpráva, jelikož dotyková plocha občas zlobí a není ideální třeba pro drobné posuny hlasitosti. Trochu jsme se sice obávali, zda vše půjde pohodlně ovládat, jelikož jsou jednotlivá tlačítka skutečně malá, ale neměli jsme žádné potíže. Je tu však jeden nepříjemný glitch, za nějž může spíš software – když přeskočíte písničku (dvojklikem na prostřední tlačítko), písnička se zastaví a rozjede se až na třetí kliknutí. Nebylo to extra nepříjemné, ale určitě by to takto nemělo fungovat. Snad se brzy dočkáme aktualizace softwaru. Další věcí, jíž musíme zmínit, je absence speciálního tlačítka na vypnutí a zapnutí zařízení. Když však chceme dlouhým podržením tlačítka play/pause tento úkon udělat, zapne se nám místo toho Siri.

04_beoplay_h4_test_mega

Kvalita zvuku

Opět jsme se dostali k té nejdůležitější části. B&O PLAY ve svých materiálech používají slovo „nefiltrovaný“, což má znamenat čistý zvuk bez jakékoliv úpravy či komprese. Pro svůj rozsah podání pak zase dánská firma začala používat označení „Bang & Olufsen Signature Sound“, který by měl zajišťovat stejnou kvalitu jako u větších bratříčků. Je pravda, že H4 znějí skutečně náramně. Z našeho pohledu snad jen basy hrály zbytečně hluboko na to, že nám byl slibován čistý zvuk. Zbarvení podání si však můžeme snadno upravit pomocí funkce ToneTouch v aplikaci Beoplay, stejně jako u dalších zařízení firmy. Pomocí několika tahů můžeme vytvořit skutečně věrné podání, kde se neztrácí středy a kde jsou výšky jasné a příjemné – pochopitelně při normální hlasitosti, jelikož s jejím značným zvyšováním se výšky začínají trochu kazit.

05_beoplay_h4_test_mega

Hovory přes Skype nebo přes mobil se nezdály být jakkoliv problematické, zpracování mikrofonu se tak rovněž podařilo dobře. Nezaznamenali jsme ani žádné problémy s připojením během hovorů. Díky nízké hmotnosti bylo příjemné sluchátka nosit a nezačínaly tlačit ani při delším poslechu hudby či sledování filmu. Překvapivě můžete slyšet docela dost okolních ruchů (a nemyslíme to tak, že je zde nedostatek aktivního potlačení šumu), a to i přes perfektní velikost mušlí.

Finální verdikt

Beoplay H4 mohou být skvělou vstupní branou do světa bezdrátových sluchátek. Můžete je používat při sledování televize a nebudete rušit své okolí. Navíc se blíží jaro a díky skvělé velikosti mohou sluchátka pomoci při chladnějších ranních cestách do práce. Samozřejmě musíme opět zopakovat, že iPhone 7 již nemá sluchátkový jack, je tedy ideální čas na otestování nějaké té bezdrátové technologie.

06_beoplay_h4_test_mega

Vzhled Beoplay H4 vypadá skvěle. Podání zvuku je rovněž parádní, i když sluchátka nezní tak úžasně jako třeba H9 nebo H6, ale rozhodně jde o výborné podání ve své cenové kategorii. Pro někoho se může na první pohled zdát 7999 Kč příliš (a možná i na ten druhý), ale když si najednou člověk uvědomí, že za stejnou cenu na trhu vidíte ošklivější a méně kvalitní kousky, nevypadá cena tak strašně. Z pohledu designu jde o jasnou koupi, u ceny se musíte rozmyslet vy. Jestliže po nich ale sáhnete, určitě nebudete zklamáni. B&O PLAY opět vytvořil skvělý produkt.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!