imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

tim cook projev v glasgow

Tim Cook: Apple Pencil není žádný stylus


CEO Applu promluvil při své návštěvě v Glasgow o odkazu Steva Jobse, imigraci a dalších tématech.

Tim Cook naťuknul po obdržení čestného titulu z University of Glasgow různá témata, o kterých zaměstnanci Applu většinou nemluví. Jeden z posluchačů chtěl vědět, zda je ve společnosti přítomná DNA Steva Jobse a co si aktuální CEO myslí, že by Steve řekl na Apple Pencil.

tim cook projev v glasgow

Pravdou je, že Steve stylusy nenáviděl, pokud jste ale někdy Apple Pencil používali, pak víte, že to je nejvzdálenější věc od stylusu, jaká kdy byla. V pondělí jsem se v Paříži potkal s jedním designérem, designérem opravdu luxusních oděvů pro mimořádnou klientelu. A ten své návrhy dělá na iPadu Pro s Apple Pencil… Designéři s sebou mají vždy skicák, protože neví, kdy je přepadne nějaká forma inspirace. A až se to stane, chtějí mít po ruce své nástroje. S Apple Pencil máte ty nejlepší na světě. Oproti skice, kterou musíte udělat několikrát, abyste vyzkoušeli různé styly – jako například barvu, specifické linie atd. – s Apple Pencil můžete rychle vyzkoušet nespočet různých stylů… Designér nosil krabičku plnou kříd a nyní mu stačí jedna. Apple Pencil je tedy kreativní nástroj. O tom to je. Není to o stylusu.

tim cook projev v glasgow

Tim se poté rozmluvil o Jobsovi, o jeho poselství a jeho filozofii, o které Cook věří, že je stále pevně v Applu zakořeněna a to se nikdy v budoucnu nezmění.

Stevova DNA bude vždy základem Applu. Steve je ve společnosti hluboko zakořeněný. Oslavujeme ho a oslavujeme jeho filozofii. Jeho filozofie bude v Applu i za 100 let. Filozofie se tak nějak předává s každou generací. Ano, v Applu je nadále přítomen.

tim cook projev v glasgow

Během diskuze padla řeč i na imigraci. Tim řekl, že Apple by bez tak rozdílné pracovní síly neexistoval. Skvělým příkladem je sám Steve Jobs, jehož otec byl Syřan, což ale Tim během diskuze nezmínil.

Já osobně věřím tomu, že bohatší země mají povinnost přijímat lidi prchající před válkou. Podle mě je pochopitelný argument do jaké míry je přijímat. Taktéž je naprosto pochopitelné tvrdit, že dnes neděláme dost pro lidi v naší zemi. A to je podle mě také pravda. Jen si nemyslím, že to je obchod, něco za něco. Podle mě zvládne USA obojí.

Celý projev Tima Cooka můžete zhlédnout v následujícím videu:

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!