imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook: Bez imigrace by Apple neexistoval


CEO Applu v mailu svým zaměstnancům kritizuje jeden z nejnovějších příkazů, jenž vydal nově inaugurovaný prezident Spojených států amerických. Není ani zdaleka jediný, téměř všichni technologičtí giganti se postavili proti imigrační politice Donalda Trumpa.

Prezident USA podepsal příkaz, na základě něhož s okamžitou platností blokuje vstup syrských imigrantů do země. Příkaz byl ohlášen v pátek a zůstává v platnosti na dobu neurčitou. Vedle Sýrie blokuje obyvatele Iránu, Iráku, Súdánu, Libye, Somálska a Jemenu na vstup do země po dobu 90 dnů, vstup uprchlíků jednotlivých států pak po dobu 120 dnů. Prakticky celá mezinárodní politická scéna (až na několik výjimek) byla tímto krokem pobouřena a mnoho z nich odkazuje na Ženevské úmluvy.

01_tim_cook_criticises_trump

Do opozice se však nepostavily jenom demokratické státy, najdeme tam i největší společnosti na světě – Google, Facebook nebo Twitter. V tomto směru je Silicon Valley zajedno a jedinou společností, jež se na situaci chtěla přiživit, byl Uber. Jeho uživatelská základna se však velice rychle začala snižovat, na sociálních sítích se objevil hashtag #deleteuber. Firma se tak rychle rozhodla otočit směr a vytvořila fond v hodnotě 3 milionů dolarů na právní ochranu zaměstnanců, kterých se nově vydaný příkaz týká. Jedna z firem, jež se na straně opozice objevuje, je pochopitelně i Apple s Timem Cookem v čele. CEO společnosti ve svém dopise zaměstnancům jen rozšířil dosavadní postoj k tématu:

Týme,

během svých konverzací se zástupci Washingtonu v průběhu uplynulého týdne jsem zastával jasné stanovisko, že Apple hluboce věří v důležitost imigrace – jak pro naši firmu, tak pro budoucnost našeho národa. Bez imigrace by Apple neexistoval, už vůbec ne pak rozvoj a inovace, za kterými firma stojí.

Slyšel jsem, že je mnoho z vás ohledně včera vydaného příkazu zakazujícího vstupu imigrantů ze sedmi, z velké části muslimských zemí hluboce znepokojena. Sdílím vaše znepokojení. Nejde o přístup, který podporujeme. (…)

Když Cook říká, že by Apple bez imigrace neexistoval, myslí to doslova: vždyť i biologický otec Steva Jobse, Abdul Fattah Jandali, utekl během občanské války do Spojených států z Homsu v Sýrii.

02_tim_cook_criticises_trump
Obraz jednoho z nejznámějších graffiti umělců, Banksyho, umístěný v uprchlickém táboře v Calais.

Ve zbytku mailu ujišťuje Cook všechny zaměstnance, kteří jsou novým příkazem ovlivněni, že jim nabízí pomoc celého právního a bezpečnostního oddělení Apple HR. Vedle toho firma kontaktovala Bílý dům, aby ukázala, do jaké míry toto rozhodnutí negativně ovlivní společnost i zaměstnance. Svůj mail zakončuje následujícími slovy:

Apple je otevřený. Otevřený všem, nezávisle na jejich původu, jazyku, kterým mluví, nebo koho uctívají. Naši zaměstnanci reprezentují ti nejtalentovanější na světě, náš tým se skládá z lidí z každého kouta planety.

Slovy doktora Martina Luther Kinga: „Mohli jsme připlout na různých lodích, ale teď jsme na jedné palubě.“

Tim

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!