tim cook a sundar pichai

Tim Cook povečeřel se CEO Googlu

#Novinky
2017. 03. 13.

Návštěvníci vietnamské restaurace v Palo Alto mohli být svědky vzácného fenoménu. CEO Applu a Googlu seděli u jednoho stolu a debatovali. Ale o čem?

CEO dvou největších technologických společností na světě vedli rozhovor ve vietnamské restauraci… Tak by mohl znít začátek nějaké vtipu, jenže jde o skutečnou událost. O Applu a Googlu máme tendenci přemýšlet jako o dvou neusmiřitelných rivalech, jako Harry Potter a Voldemort, nebo jako USA a SSSR během Studené války. Toto tvrzení pochází ještě z doby Jobse, kdy takový popis situace mezi těmito dvěma společnosti docela pasoval.

tim cook a sundar pichai

Například v roce 2010 se odehrála velice podobná situace: Steve Jobs a CEO Googlu Eric Schmidt se potkali na kafi, jenže vztah mezi nimi nebyl v té době vůbec přátelský. Jobs si myslel, že Google Androidem od Applu strašně kopíruje (podle slov Jobse svatokrádež) a řekl, že je kvůli tomu ochoten jít proti Googlu do termonukleární války. Začali tak žalovat jednoho výrobce po druhém a přesně v té době započala právní bitva mezi Applem a Samsungem, která trvá dodnes.

Technologický svět připisoval tomuto setkání velký význam: technologické stránky šli dokonce tak daleko, že si najali profesionály, aby pořízené fotografie analyzovali, jen aby mohli na základě řeči těla vyvodit něco o jejich vztahu. Jak se ukázalo, nešlo jen o klidný odpolední drink: obě strany byly od sebe navzájem odtažité a důvěřovali si pouze na zhruba 33 %. Eric Schmidt se dokonce Jobse legitimně bál – alespoň to tvrdí analýza.

tim cook a sundar pichai

Na druhou stranu setkání Tima Cooka a Sundara Pichaie bylo v Palo Alto daleko uvolněnější. Ačkoliv se oba zdají být trochu nervózní: držení rukou a těla typické pro CEO, pohled z očí do očí bez mrkání atd., alespoň mezi společnostmi neprobíhá žádná „termonukleární válka“. Co víc, dokonce došlo i na sklenku vína.

O té nejzajímavější části schůzky nevíme samozřejmě nic: témata, o kterých se bavili. Klidně se mohli bavit o momentálním skandálu CIA, nebo Trumpově nařízeních, která svedla dvě technologické společnosti k sobě proti společnému nepříteli. Pár komentujících vtipkovalo, že byl Sundar na pracovním pohovoru…

tim cook a sundar pichai

Společného produktu se ale s největší pravděpodobností nedočkáme.

Zdroj: Cult of Mac

Přidejte komentář