imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

tim cook a sundar pichai

Tim Cook povečeřel se CEO Googlu


Návštěvníci vietnamské restaurace v Palo Alto mohli být svědky vzácného fenoménu. CEO Applu a Googlu seděli u jednoho stolu a debatovali. Ale o čem?

CEO dvou největších technologických společností na světě vedli rozhovor ve vietnamské restauraci… Tak by mohl znít začátek nějaké vtipu, jenže jde o skutečnou událost. O Applu a Googlu máme tendenci přemýšlet jako o dvou neusmiřitelných rivalech, jako Harry Potter a Voldemort, nebo jako USA a SSSR během Studené války. Toto tvrzení pochází ještě z doby Jobse, kdy takový popis situace mezi těmito dvěma společnosti docela pasoval.

tim cook a sundar pichai

Například v roce 2010 se odehrála velice podobná situace: Steve Jobs a CEO Googlu Eric Schmidt se potkali na kafi, jenže vztah mezi nimi nebyl v té době vůbec přátelský. Jobs si myslel, že Google Androidem od Applu strašně kopíruje (podle slov Jobse svatokrádež) a řekl, že je kvůli tomu ochoten jít proti Googlu do termonukleární války. Začali tak žalovat jednoho výrobce po druhém a přesně v té době započala právní bitva mezi Applem a Samsungem, která trvá dodnes.

Technologický svět připisoval tomuto setkání velký význam: technologické stránky šli dokonce tak daleko, že si najali profesionály, aby pořízené fotografie analyzovali, jen aby mohli na základě řeči těla vyvodit něco o jejich vztahu. Jak se ukázalo, nešlo jen o klidný odpolední drink: obě strany byly od sebe navzájem odtažité a důvěřovali si pouze na zhruba 33 %. Eric Schmidt se dokonce Jobse legitimně bál – alespoň to tvrdí analýza.

tim cook a sundar pichai

Na druhou stranu setkání Tima Cooka a Sundara Pichaie bylo v Palo Alto daleko uvolněnější. Ačkoliv se oba zdají být trochu nervózní: držení rukou a těla typické pro CEO, pohled z očí do očí bez mrkání atd., alespoň mezi společnostmi neprobíhá žádná „termonukleární válka“. Co víc, dokonce došlo i na sklenku vína.

O té nejzajímavější části schůzky nevíme samozřejmě nic: témata, o kterých se bavili. Klidně se mohli bavit o momentálním skandálu CIA, nebo Trumpově nařízeních, která svedla dvě technologické společnosti k sobě proti společnému nepříteli. Pár komentujících vtipkovalo, že byl Sundar na pracovním pohovoru…

tim cook a sundar pichai

Společného produktu se ale s největší pravděpodobností nedočkáme.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!