imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Tim Cook již testuje měřič cukru v krvi pro Apple Watch


Nedávno jsme přinesli článek o tom, že by další velkou věcí u Apple Watch mohl být měřič cukru v krvi. CEO Applu byl v Apple Campusu spatřen během testování nového zařízení, jež nakonec skončí pravděpodobně jako externí příslušenství.

Pro měření množství cukru v krvi nyní existují dvě možnosti. Nejznámějším způsobem je metoda s propíchnutím prstu, kdy do přístroje následně dostanete kapičku své krve. Diabetici tento proces musí opakovat několikrát denně, aby získávali pravidelné údaje. Velkou nevýhodou je, že chybí průběžné údaje a monitorování změn, těžko se tak sledují různé posuny či tendence.

Pokročilejší technologií je čip, který je umístěn pod kůží a poskytuje neustálé monitorování hladiny cukru v krvi. K jeho zavedení je však nutný chirurgický zákrok, k němuž se ne každému chce. Právě proto by byl příchod nositelnosti, jež by zvládla to samé, obrovským pokrokem. Stačí jen, abyste ji nosili – pacienta pak bude neustále kontrolovat a měřit údaje.

01_tim_cook_testing_glucose_monitor_for_apple_watch

Jak již víme z dřívějších informací, Apple přesně takové zařízení chystá. Zprávy naznačují, že na něm pracuje kompletně oddělený tým, který přístroj vymýšlí a testuje mimo centrálu Applu za pomoci zdravotních profesionálů. Zdroj CNBC tvrdí, že Tim Cook již začal s testováním, jelikož byl v Apple Campusu zahlédnut s připojeným měřičem množství cukru v krvi ke svým Apple Watch.

To by naznačovalo, že senzor nebude umístěn přímo v těle hodinek, ale půjde o přídavné zařízení. Jedním z důvodů může být i fakt, který Tim Cook již v minulosti prozradil – nechtěl by, aby se z Apple Watch stala zdravotnická pomůcka, jež by musela složitým schvalovacím procesem americké Food and Drug Association (FDA). Jestliže však půjde o externí zařízení, jedinou částí, která by kontrole a schvalování FDA podléhala, by byl právě externí senzor. Hodinky samotné by nemusely splňovat všechny parametry pro uznání jako zdravotnické pomůcky.

Podobné zařízení by nebylo nápomocné pouze diabetikům, i další lidé by z něj mohli těžit, třeba při změně životního stylu. Když člověk neustále vidí svou hladinu cukru, může sledovat, jak které potraviny mají na tuto hodnotu vliv. Na základně toho by se snáze tvořila dieta, jež by seděla přímo na míru. Senzor by tak obecně pomohl zdraví a zvýšení produktivity.

02_tim_cook_testing_glucose_monitor_for_apple_watch

Tim Cook na tuto výhodu upozornil během své únorové přednášky na University of Glasgow. Tehdy řekl, že senzor pro měření množství cukru v krvi nosí již několik týdnů (i když pravděpodobně ne ten, o němž informovala CNBC) a že díky tomu upravil svůj jídelníček mnohem zdravěji přímo podle svých potřeb. Rozpovídal se i o tom, jaké výhody by mělo zařízení z preventivních důvodů:

Je psychicky náročné se několikrát denně donutit kontrolovat své množství cukru v krvi. Je tu velká naděje, jež by lidem, kteří mají neustálý přehled o tom, co jí, umožnila určit původce jednotlivých reakcí… a změnit svůj jídelníček ještě předtím, než se stane diabetikem.

Podle nás by byl přesný senzor měření množství cukru v krvi tím nejlepším, kam by mohly Apple Watch udělat další krok.

Zdroj: CNBC

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!