imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tim Cook: „Jsou chvíle, kdy absolutně selžete. I já je zažil…“


CEO Applu navštívil University of Oxford, aby slavnostně otevřel prostor pro studentské inovace jménem The Oxford Foundry. Během události Tim Cook poskytl i rozhovor, kde se vedle klasických záležitostí rozmluvil i několika zajímavých tématech.

Možná jste jedni z těch, kteří rozhovory Tima Cooka příliš v lásce nemají. CEO Applu jen málokdy vystupuje ze své zóny maximální politické korektnosti a naučených marketingových vyjádření. To je také důvodem, proč je řada z jeho veřejných rozhovorů relativně nudná. Neříkáme, že v případě toho v Oxfordu šlo o nějak zásadní obrat, na druhou stranu jsme se však dozvěděli několik zajímavostí, které jsme dosud neznali.

Mluvil například o svém mládí, jelikož hovořil hlavně ke studentům. Povídal o tom, jak po absolvování univerzity začal hledat práci a jak se jeho priority postupem času měnily. Cook získal titul Bachelor of Science v průmyslovém inženýrství v roce 1982 na Auburn University, jedné z nejlepších univerzit v Alabamě. Stejně jako každý mladý člověk po dokončení školy začal hledat práci, kterou by miloval. Později si uvědomil, že jen to ale nestačí.

Uvědomil jsem si, že smyslem života není milovat svou práci, ale je jím služba lidstvu v širším slova smyslu. A následkem toho je, že svou práci milujete. Uvědomil jsem si, že nejsem tam, kde by se to naplňovalo, časem jsem tedy změnil zaměstnání. Teprve až po vstupu do Applu (v roce 1998, pozn. red.) se mé hodnoty a má práce setkaly, což pro mě byl obrovský rozdíl.

Tim Cook vlevo jako student prvního ročníku, vpravo pak jako student druhého ročníku.

Cook také mluvil o tom, že jít do Applu nebylo snadné rozhodnutí. Všichni, s nimiž mluvil, všechna pro a proti, všechno říkalo, že má zůstat tam, kde je (v IBM). Jeho intuice mu však říkala něco jiného – a jak dnes víme, dal na intuici. „Bylo to jedno z nejdůležitějších rozhodnutí mého života. Možná to úplně nejdůležitější,“ prozradil CEO.

Tim Cook prozradil studentům i něco málo k tomu, jak tvořit vlastní produkty:

Můžete se vsadit, že pokud je milujete vy, najde se na světě spousta lidí, kteří je budou milovat také. To je základní úsloví, jímž se Apple řídí.

Tim Cook vlevo ve třetím ročníku, vpravo ve čtvrtém.

Následně Cook mluvil o tom, jak důležité je „držet se blízko zákazníkům“ – naslouchat jim a stát se pro ně dostupnými. To je jeden z hlavních důvodů, proč má Apple vlastní Apple Story a proč Tim Cook každé ráno vstává v tak nekřesťanskou dobu: „Rád první hodinu svého dne trávím procházením zákaznických mailů. Chci totiž vědět, co říkají. Chci vědět, jak se cítí.“

Na konci konverzace se vrátil do obvyklejších kolejí a mluvil o svých chybách. Trochu toho sentimentu ale můžeme Cookovi odpustit.

Jsou chvíle, kdy absolutně selžete. I já jsem je zažil. Musíte věřit, že přejdou. Podívat se do zrcadla a sledovat tu osobu dýchat. Nezabilo vás to. Nejste mrtví. Nejde o nejdůležitější věc na světě. Přejde to. Někdy to dělám i několikrát denně. Chvíli to dělejte a pak si to již nebudete muset připomínat. Zvládnete své neúspěchy přijímat… ve skutečnosti na ně v budoucnu nebudete koukat jako na neúspěchy, ale jako na něco, z čeho jste se poučili. Časem tak strašné nebudou.

03

Během povídání toho Tim pověděl mnohem více, na kompletní záznam se můžete podívat výše. Cook řekl několik slov ke Stevu Jobsovi, AR, budoucnosti a dalšímu. Jestli vás tato témata zajímají, rozhodně si rozhovor nenechte ujít.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.